Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky
BEH

Pripomenuli si bežca Jána Molitorisa

Oblastný bežecký spolok v Prešove pripravil 39. ročník Behu pre zdravie a 28. ročník Memoriálu Jána Molitorisa.

Na bežeckom podujatí venovanom skvelému bežcovi a pedagógovi bola dobrá účasť.Na bežeckom podujatí venovanom skvelému bežcovi a pedagógovi bola dobrá účasť. (Zdroj: Viktor Zamborský)

PREŠOV. Ako riaditeľ základných škôl na uliciach Odborárskej a Československej armády sa pričinil o rozvoj športových tried so zameraním na hádzanú a hokej.

Úspešný pedagóg a dlhoročný bežec

Ján Molitoris sa s veľkým zanietením venoval vytrvalostnému behu vo veteránskej kategórii nad päťdesiat rokov.

Svojou húževnatosťou a cieľavedomosťou sa vypracoval na popredného vytrvalca.
Bol zakladateľom vytrvalostného behu pre zdravie a spoluzakladateľom cestného behu Šebešská sedemnástka vo Vyšnej Šebastovej.

Súvisiaci článok Najrýchlejšími bežcami boli Dominik Jakubkovič a Silvia Odelgová Čítajte

Ján Molitoris rozdával dobrú náladu, optimizmus, vždy vedel každého povzbudiť. Niektoré zaujímavé a veselé momenty z jeho bežeckých aktivít prezentoval podpredseda Oblastného bežeckého spolku v Prešove František Bednár.

Aktéri pretekov si pamiatku Jána Molitorisa a vytrvalca Ladislava Marasa mladšieho, ktorý tento svet opustil v júni 2013 vo veku 25 rokov, uctili minútou ticha.

Súvisiaci článok Memoriál Štefana Stanislaya so záujmom sledoval aj jeho syn Čítajte

Dlhoročný úspešný účastník oblastnej bežeckej ligy Pavol Kačala si pri príležitosti 65. narodenín prevzal Bežecké srdce OBS Prešov.

V hlavných kategóriách 28. ročníka Memoriálu Jána Molitorisa zvíťazili Jozef Košík (Vrtuľníkové krídlo Prešov) – päť kilometrov zdolal za 18:11 min a Simona Čonková (MARAS team) – na päťkilometrovej trati dosiahla čas 22:23 min.