Prešovskí futbalisti v Plavnici prehrali po pokutovom kope

Posledný zápas neúplnej sezóny 3. ligy skupiny Východ odohrali Prešovčania na pôde Plavnice.

Hráči Tatrana Prešov ukončili skrátenú sezónu prehrou. Hráči Tatrana Prešov ukončili skrátenú sezónu prehrou. (Zdroj: Andrea Galajdová)

PLAVNICA. Bol to zápas rozdielnych polčasov. O zápase rozhodol pokutový kop pätnásť minút pred koncom zápasu.

Prešovčania začali lepšie a hneď od úvodu pritlačili svojho súpera na ich polovicu.
Už v deviatej minúte padol prvý gól stretnutia. Tešili sa hostia z Prešova, keď sa presadil Michal Kraľovič 0:1. Po góle zvýšili domáci hráči aktivitu, ale bolo to krátkodobé.

Súvisiaci článok Prešovčania s Lipanmi uhrali iba remízu Čítajte

V devätnástej minúte spálil tutovku Kraľovič, keď zoči-voči brankárovi minul Varhoľovu svätyňu. Vzápätí po pravej stane potiahol loptu Makara, centrom do pokutového územia našiel Špilára, ale jeho hlavička nemala dostatočnú razanciu.
Hráči Tatrana boli pri chuti, hrali rýchli, sympatický futbal a bolo len otázkou času, kedy vsietia druhý gól.

V 24. minúte opäť z pravej strany centroval do šestnástky Makara, ale Kraľovičov volej nedopadol podľa jeho predstáv a skóre zápasu sa opäť nemenilo.
Po polhodine hry agilný Kraľovič potiahol loptu pred šestnástku, našiel Škreptáka, ale jeho delovka šla nad bránu Varhoľa.

Hostia z Prešova držali loptu na svojich kopačkách, mali stále viac z hry, ale svoje šance na vsietenie gólu ľahkovážne zahadzovali. Z ničoho nič ale bolo vyrovnané.
Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 34. minúte. Domáci zahrávali rohový kop, na ktorý si najvyššie vyskočil Perháč a hlavou prekonal bezmocného Lukáča v bráne Prešova 1:1.

Súvisiaci článok Prešovčania v poslednom domácom zápase zvíťazili rozdielom triedy Čítajte

Plavnica dostala krídla a dve minúty pred koncom polčasu pálil Rindoš, ale hosťujúci brankár zabránil domácim streliť druhý gól.

Od šesťdesiatej minúty nastal herný obrat

Aj do druhého dejstva vstúpili zeleno-bieli aktívnejšie a mali viac z hry. To sa opäť nepáčilo domácim divákom, ktorí častovali nadávkami prešovských hráčov, trénerov a celý realizačný tím.

Aj napriek tomu si hostia hrali svoju hru a držali loptu na svojich kopačkách. Žiaľ, všetky ich akcie končili pred šestnástkou, v ofenzíve im chýbala finálna prihrávka a bolo na škodu, že si zápas sami komplikovali.

Súvisiaci článok Mladý brankár Tatrana Prešov Lukáč: Som rád, že som mohol tímu pomôcť Čítajte

V 56. minúte pohrozili aj domáci hráči, ale zo sľubnej šance sa strelou nepresadil Perháč. Prešovčania postupom času odchádzali fyzicky a začali byť aktívnejší domáci hráči. Po hodine hry mohla ísť Plavnica do vedenia, ale zoči-voči Lukáčovi v tutovke neuspel Tináth a brankár Tatrana tak držal svojich spoluhráčov v hre o tri body.

Zápas začal byť postupom času nervóznejší aj vďaka hlavnému arbitrovi, ktorý svojimi verdiktmi prilieval benzín do ohňa. Domáci hráči ožili a po Rindošovej prihrávke neprekonal výborne chytajúceho Lukáča v bráne hostí Perháč.
Dvadsať minút pred koncom zápasu opäť čaroval Lukáč, keď zmaril dve šance domácich hráčov.

O tri minúty fauloval v pokutovom území Štofan Rindoša a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Vojtek a prízemnou strelou po pravici Lukáča skóroval 2:1. Zápas sa už len dohrával a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Hosťom dochádzali sily a kreativita niečo v ofenzíve vymyslieť a domáci hráči už len čakali na konečný hvizd píšťalky.

Súvisiaci článok Fanúšikovia Tatrana Prešov si môžu opäť vydýchnuť, klub ešte stále žije Čítajte

Mladíci v zeleno-bielom drese sa nemajú za čo hanbiť a diváci, ktorí prišli na štadión v Plavnici, videli zaujímavý zápas.

Duel mal dva rozdielne polčasy. V tom prvom si zaslúžili vyhrať Prešovčania, a keby bolo po polčase 0:3, nikto by nemohol nič povedať. Ten druhý bol od 60. minúty v réžii domácich a nebyť brankára Lukáča, výsledok by bol pre Tatran veľmi krutý.