Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Hádzanári Prešova sa zo zisku titulu tešia 14. raz v rade

Zverenci trénera Slavka Golužu titul získali bez jedinej prehry.

Hádzanári Tatrana Prešov si titul vybojovali absolútnym triumfom.Hádzanári Tatrana Prešov si titul vybojovali absolútnym triumfom. (Zdroj: Viktor Zamborský)

PREŠOV. Zeleno-bieli ovládli sezónu Niké Handball Extraligy 2020/21 dokonalým spôsobom, keď triumfovali vo všetkých 24 zápasoch základnej časti a play-off. Zo slovenského titulu sa tešia 14. -krát v rade, teda nepretržite od roku 2007.

Súvisiaci článok Hádzanári Tatrana Prešov deklasovali Považskú Bystricu na jej palubovke Čítajte

Prvý útok v zápase Prešovčania nezvládli a hostia sa v druhej minúte Jurákom dostali do vedenia 0:1. Domáci otočili na 2:1 Pachecom a Linharesom, ale na druhej strane vyrovnával Gardian. Nasledovali zahodené tutovky dvakrát Santosom a Rečičárom, ale po chybe hostí v útoku sa presadil napokon domáci Santos 3:2.

Hostia mali možnosť vyrovnať, ale Vallo opečiatkoval len brvno Colodetiho brány. Začiatkom 13. minúty šli zeleno-bieli do dvojgólového vedenia, keď sa presadil Rečičár. Považská Bystrica bola v obrane konsolidovanejšia ako v predchádzajúcom zápase, čo bolo pre zápas pozitívne a v 18. minúte Burzanovič znižoval na 6:5.

Súvisiaci článok Prešovskí hádzanári sa v prvom finálovom stretnutí natrápili Čítajte

Vzápätí Petričenko vyrovnával na 6:6 a tréner domácich Slavko Goluža si vyžiadal oddychový čas. To jeho zverencom pomohlo a v 20. minúte po góloch Tsarapkina a Pacheca šli opäť do vedenia o dva góly 8:6. Briatka síce znížil na rozdiel gólu, ale Hernandez, Fižuleto a Carapkin upravovali stav na 11:7. V 26. minúte sa presadil Ivanytsia a bolo 11:8. Tatran sa gólovo presadil až o štyri minúty Rečičárom, ktorý upravil na polčasových 12:8.

V závere hrdinom Igor Čupryna

Úvodný gól druhého polčasu vsietili v 33. minúte Považskobystričania vďaka Vallovi 12:9, ale vzápätí Hernandez zo sedemmetrového hodu upravoval na 13:9. Domácich zachránil dvakrát Colodeti, a keď Tatran v útoku chyboval, hostia znížili gólmi Slobodu a Petričenka na 13:11. Hostia pritvrdili v obrane a brankár Kovačin držal červených stále v hre.

Prešovčania boli v kŕči a hostia gólmi Valla a Petričenka znížili v 43. minúte na rozdiel jedného gólu 14:13. Prešovčania mali gólové suchoty päť minút a to bola voda na mlyn pre hostí, ale nakoniec Pacheco strelil pätnásty gól Tatrana v 43. minúte. Od stavu 16:13 sa obe mužstvá ťahali stále jedným gólom, až to prerušil v 54. minúte Burzanovič a znížil na 18:17.

Súvisiaci článok V prvom zápase vyhrali Prešovčania o dvanásť gólov Čítajte

Prešov hral staticky, ťažko sa presadzoval, jeho hra bola pomalá a Colodetiho v bráne nahradil Čupryna. Keď hostia zbabrali útok, Linhares zvýšil na 19:17. Považská Bystrica ale štyri minúty pred koncom gólom Valla znížil a v čase 58:04 vyrovnával Petričenko na 19:19. Minútu pred koncom zápasu dal Hernandez 20. gól domácich a vzápätí z brejku vychytal hostí Igor Čupryna.

22 sekúnd pred koncom zápasu boli domáci v útoku, ale lopta zasiahla nohu Carapkina a hostia mohli vyrovnať. To sa im nepodarilo, lebo Čupryna chytil jedovatú strelu Juráka a o majstrovi bolo rozhodnuté.

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
  5. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?