Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky

Prešov v Superfinále po veľkej dráme zdolal TJ Sláviu Svidník

Oba tímy sa vo finále spoločne stretli prvýkrát.

Prešovskí volejbalisti vo finále Slovenského pohára zdolali súpera zo Svidníka.Prešovskí volejbalisti vo finále Slovenského pohára zdolali súpera zo Svidníka. (Zdroj: FB/VK Mirad UNIPO Prešov)

PREŠOV. Finále Slovenského pohára naplnilo všetky očakávania. Päťsetová bitka sa očakávala a obe mužstvá túto predtuchu naplnili.

Súvisiaci článok Tréner prešovských volejbalistov Marek Kardoš po triumfe nad Košicami: Hráči sa tešili ako malí chlapci Čítajte

Vynikajúci úvod prešovských volejbalistov

Po úspešnom útoku Pietrzaka a dvakrát Kozáka vyhrávali hráči Svidníka 1:3. Mirad otočil vývoj setu vo svoj prospech na 4:3, ale Svidník dobrou hrou na sieti robil Prešovčanom problémy.

Obe družstvá sa chceli dostať do mierneho náskoku, ale skôr sa to podarilo hráčom Miradu 10:7. Hostia sa dotiahli na svojho súpera 11:10, ale výborné bloky Prešovčanov zvyšovali bodový stav v ich prospech 16:11, 18:12 a 20:14. Záver úvodného setu zvládli poľahky hráči Prešova.

Úvod druhého dejstva patril jednoznačne hráčom Prešova 3:0, 7:1 a 11:4. Od tohto stavu sa hráči Svidníka štyrmi loptami dotiahli na svojho súpera 11:8 a neskôr aj na 12:10 a zdalo sa, že zdramatizujú druhý set.

Súvisiaci článok V prvom zápase o tretie miesto boli úspešnejší Prešovčania Čítajte

Opak bol pravdou a Prešov šiel opäť do šesťbodového vedenia 17:11 a 20:14. Hráči Mirad Unipo hrali s ľahkosťou a v ich rukách bolo viac istoty. Nakoniec aj druhý set patril Prešovčanom, ktorí ho zvládli 25:19.

Únava bola ďalším súperom Prešovčanov

Do tretieho setu chceli vstúpiť lepšie hráči Slávie, a tak sa aj stalo. Od úvodu tretieho setu boli lepším mužstvom a chceli toto superfinále zdramatizovať. Keď Petráš bodoval esom, bol stav 7:9. Hráči VK boli nervóznejší, ale aj tak sa im podarilo otočiť bodový stav vo svoj prospech 12:10.

Svidníčania nechceli nechať nič na náhodu a svojmu súperovi dávali vedieť, že ešte zápasu nie je koniec. Obe mužstvá sa doťahovali 16:14, 16:17 a 18:17. Vzápätí šli hráči Slávie do trojbodového náskoku 18:20 a mali namierené k zníženiu zápasového stavu. V závere mali pevnejšie nervy a tretí set vyhrali 22:25.

Štvrté dejstvo od úvodu patrilo Slávii 3:7, 5:13. Výborná hra na sieti im pridávala krídla a štyri úspešné bloky v rade hovorili za všetko. Na hráčoch Prešova bolo už cítiť únavu a nohy a ruky ich neposlúchali tak, ako by chceli 9:17, 11:19. Od tohto stavu akoby Prešovčania rezignovali a šetrili si aké-také sily do tajbrejku.Nakoniec Slávia Svidník vyrovnala stav na 2:2 po jednoznačnom víťazstve 13:25.

Dráma s krásnym koncom, Svidník nevyužil mečbal

Tajbrejk začal Svidník vynikajúco a prvé dva body vsietil Petráš esami. Hostia šli do dvojbodového vedenia 8:10 vďaka Pietrzakovi, ale Prešovčania štyrmi loptami v rade otočili bodový stav vo svoj prospech 12:10.

Kozák s Pietrzakom úspešnými smečmi vyrovnali na 12:12, ale Szarek opäť priklonil misky váh na stranu Miradu Unipo 13:12. Dráma pokračovala, a keď Kozák s Petrášom bodovali útokom 13:14, zdalo sa, že Svidník otočí celý zápas, ale svoj mečbal nezvládli.

Napokon sa po veľkej dráme tešili hráči Prešova, keď posledný bod zápasu zaznamenal úspešným útokom Martin Sopko st. 16:14.

Pre Prešovských volejbalistov to bolo celkovo ôsme pohárové finále. Trofej získali aj v rokoch 2005, 2016 a 2017.Hráči Svidníka sa nedočkali triumfu ani vo štvrtom finále. Predtým si finále zahrali v rokoch 2012, 2018 a 2020.