Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky

Prešovskí hádzanári sú vo finále Niké handball extraligy

Na domácej palubovke aj tretí raz zdolali HK Košice.

Východniarske derby sa skončilo v prospech Tatrana Prešov.Východniarske derby sa skončilo v prospech Tatrana Prešov. (Zdroj: Viktor Zamborský)

PREŠOV. Domáci hráči začali stretnutie lepšie ako predchádzajúce dve a od úvodu dominovali. Boli lepší v obranných činnostiach a hráčom hostí nedávali veľký priestor.

Rozhodnuté bolo už po polčase

Prvý gól v zápase strelil v tretej minúte Oliver Rábek zo 7 m hodu. Prešovčanov podržal dvakrát Colodetti a bolo 2:0. Domáci hráči boli pri chuti a svoj náskok pomaličky zvyšovali. V jedenástej minúte za stavu 6:2 si vyžiadal oddychový čas tréner hostí Martin Lipták, ale hosťom to pomohlo len čiastočne 7:4, 8:5.

Súvisiaci článok Hádzanári Prešova skončili aj v druhom zápase s vysokým víťazstvom Čítajte

Od tohto stavu sa gólovo presadili Rábek, dvakrát Santos a Hernandez a gólový stav na strane zeleno-bielych narástol v 21. minúte na sedem gólov 12:5. Košičania bojovali, ale opäť sa opakoval scenár z predchádzajúcich zápasoch, keď ich vychytal Colodetti, alebo prišli o loptu vlastnými chybami.

Domáci utiekli svojmu súperovi o osem gólov 16:8 a o zápase bolo rozhodnuté. Na polčasových 17:10 upravoval Oliver Rábek.

V druhom dejstve to bola miestami exhibícia

Hneď v úvode druhého dejstva šli domáci hráči do jedenásťgólového vedenia 21:10. Postupom času bol stav až 25:11 a z domácej strany to už bola aj exhibícia. Hosťom z Košíc nebolo možné uprieť snahu, bojovali, ale kvalitnú obranu na čele s Colodettim bolo ťažké zlomiť.

Súvisiaci článok Východniarske derby sa skončilo v prospech Tatrana Prešov Čítajte

Prešovčania si náskok udržali a tréner Slavko Goluža dal v závere zápasu príležitosť aj celej lavičke. Takáto korektná séria už nebola na našich palubovkách dlho a HK Košice si zaslúžia rešpekt. Domáci sa po triumfe v treťom zápase dostali do finále, kde si zmerajú sily s hráčmi Považskej Bystrice.

Prvý finálový zápas je plánovaný na 8. – 9. mája. Finálová séria sa hrá na takisto na tri víťazné zápasy.