Pondelok, 12. apríl, 2021 | Meniny má EsteraKrížovkyKrížovky

V prvom zápase o tretie miesto boli úspešnejší Prešovčania

Volejbalisti Prešova vyhrali v prvom zápase o bronz vo východniarskom derby nad VK KDS Šport Košice 3:1.

Volejbalisti si uchmatli na domácej palubovke víťazstvo.Volejbalisti si uchmatli na domácej palubovke víťazstvo. (Zdroj: Viktor Zamborský)

PREŠOV. Druhý zápas série na tri víťazstvá je na programe v stredu 31. marca o 19.00 v Košiciach.

Oba tímy sa o bronz stretli aj v sezóne 2016 – 17. V päťzápasovej sérii vtedy triumfovali hráči Prešova.Prešovčania sa do svojho súpera pustili zhurta a bolo vidieť, že si idú za svojím cieľom 3:0, 8:3 a 10:4. Neskôr Lamanec blokom, smečom a esom znížil na 10:7. Od stavu 12:10 bodovali sedemkrát v rade domáci hráči a odskočili od svojho súpera na rozdiel deviatich bodov 19:10.

Košickí hráči pôsobili nekoncentrovane a mali slabý dôraz na sieti. V prvom sete uhrali len trinásť bodov a nepotrápili Prešovčanov.

Úvod druhého setu bol vyrovnaný 2:2, 4:5. Neskôr Mikovčík a dvakrát Sopko sa predviedli úspešným útokom a domáci Mirad viedol 8:5. Hostia z Košíc odpovedali rovnako a bolo vyrovnané 8:8. Košičania pomaličky prebrali iniciatívu a šli do vedenia 10:11, 11:13 a dokonca 12:16. Hráči Športu boli lepší a mali na sieti viac istoty. Výherný set hostí zakončoval blokom Kríž 19:25. Lepší vstup do tretieho setu mali hostia 2:4, ale to bolo z ich hernej strany všetko. Tretí set neskôr pripomínal ten prvý.

Hráči Športu nenadviazali herne na ten predchádzajúci a pôsobili rezignovane 8:4, 12:7 a 18:10. Od stavu 20:12 bodovali len hráči Prešova a v zápase vyhrávali 2:1 po víťazstve 25:12.

V štvrtom sete chceli hostia so zápasom niečo spraviť, vzdorovali svojmu súperovi, bojovali, ale bezvýsledne. Prešov bol lepším tímom, bol dôraznejší na sieti a štvrtý set ukončil blokom Mikovčík 25:20.