Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Volejbalistky VK prešov výkonom s Trnavou potešili len sčasti

V sobotu (27.marca) pokračovala extraliga volejbalistiek skupiny o 5. – 7. miesto tretím kolom.

Prešovčanky na domácej palubovke nestačili na súperky.Prešovčanky na domácej palubovke nestačili na súperky. (Zdroj: Viktor Zamborský)

PREŠOV. Domáce hráčky sa chceli svojmu súperovi revanšovať za minulú prehru, a tak sa očakával napínavý duel.

Aj keď prvý bod stretnutia dala Čermáková, Prešovčanky začali zle. Bolo evidentné, že sa svojho súpera zľakli a mali pred ním prílišný rešpekt. Od stavu 2:2 šesťkrát v rade bodovali Trnavčanky a bolo 2:8.

Hostky hrali v pohode a domáci tím sa trápil 3:10, 6:14 a 8:17. Prešovu chýbala komunikácia na palubovke. Hostiteľky chceli stiahnuť náskok UCM, ale márne. Trnavčanky zvládli prvý set jednoznačne 11:25. Domáci tím začal druhý set lepšie, prestriedal, a od úvodu druhého setu nastúpili Paulínyová s Čermákovou a to prinieslo oživenie hry.

Netrvalo to ale dlho a hráčky domáceho tímu len ťažko mohli pomýšľať na dobrý výsledok. Od stavu 10:10 začali opäť produkovať ustráchanú hru a to bola voda na mlyn pre Trnavu. Tá sa postupne začala bodovo vzďaľovať od Prešova 11:14 a 12:18. Snahu domácich nebolo možné uprieť, ale chýbal tomu pokoj a väčší dôraz. Hostky vyhrali s prehľadom aj druhý set 17:25.

Na palubovku sa postavil iný tím

Do tretieho setu vstúpili domáce hráčky ako iný tím a ich hra spĺňala to, čo chceli hrať od začiatku. Začali dobre a boli dôrazné na sieti a keď sa k tomu pridal aj dobrý servis Kubovej, bol stav 7:3. Domáci VK od stavu 7:4 bodoval štyrikrát v rade a odskočil na 11:4. To isté platilo aj na opačnej strane, ale o jeden bod viac 11:9. Zaujímavý volejbal pokračoval a zdalo sa, že domáce hráčky sú z najhoršieho vonku a vrátia sa do zápasu 17:10. Tak sa aj stalo a VK ovládli palubovku, boli výborné na sieti a stav bol 23:13. V závere sa družstvá predviedli krásnou výmenou a Prešovčanky sa výborným výkonom dostali späť do zápasu 25:17.

V štvrtom sete sa hral vynikajúci volejbal. Obe družstvá chceli prikloniť misky váh na svoju stranu 1:3, 3:3, 3:6 a 7:7. Hra oboch tímov spĺňala prísne kritériá. Hostky šli do štvorbodového vedenia 10:14, ale nemali to vôbec ľahké. V týchto fázach hry rozhodovala najmä psychická výhoda hráčok Trnavy a prejavovala sa aj na počiatočnom výsledku 12:16. Hostky si svoj náskok strážili 14:19, 17:22 a mali namierené k trom bodom. Záver už zvládli hráčky UCM, aj keď im Prešovčanky brnkali na nervy 21:25.

Hodnotenie zápasu:

Domáce Prešovčanky začali dva sety zle. Chýbal im dôraz a pôsobili nekoncentrovane. Boli ustráchané a vôbec medzi sebou na palubovke nekomunikovali. Do tretieho setu ale vstúpili ako iný tím. Boli vo všetkých činnostiach lepšie ako ich súperky a úplne zaslúžene vyhrali tretie dejstvo. Kde nastal zlom, vedia len ony. Výborný výkon z ich strany pokračoval aj vo štvrtom sete, ale napokon nebol víťazný. Ak by hráčky Prešova od úvodu zápasu podali taký výkon ako v posledných dvoch, mohli sa tešiť z víťazstva.

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?