Piatok, 27. január, 2023 | Meniny má Bohuš

Prešovčanky nestačili na favorita z Nitry, uchmatli si aspoň set

Zápasu nechýbal poriadny náboj a emócie.

VK Prešov vs. UKF Nitra.VK Prešov vs. UKF Nitra. (Zdroj: Viktor Zamborský)

PREŠOV. V stredu (17. marca) bol na programe v rámci play-off druhý zápas ženskej parfems.sk extraligy volejbalistiek, kde domáce Prešovčanky privítali na svojej palubovke hráčky UKF Nitra.

A veruže mali z predchádzajúceho zápasu, ktorý bol jasne v rukách hostiek, čo oplácať.

Vlažný začiatok

Už pred začiatkom stretnutia bolo jasné, že Prešovčanky budú chcieť po sobotňajšom zápase (13. marca) vrátiť požičané, ale začali s prílišným rešpektom. Naopak hráčky Nitry pôsobili pomerne pokojne a vďaka úvodnému bloku Eriky Bočkay a úspešnému útoku Krajčírovej, viedli 2:0.

SkryťVypnúť reklamu

Prešovčanky sa napriek pomerne ustráchanému začiatku nechceli nechať zahanbiť, úspešným útokom znižovala Pisarčíková 1:2, ku ktorej sa neskôr pridala aj Kubová a bolo znížené na 4:6. Prvý set bol však napriek snahe domácich hráčok jasne v rukách hostiek, ktoré na východniarkach nenechali nitku suchú a s prehľadom ho zvládli 25:13.

V druhom sete sa hral na oboch stranách oku lahodiaci volejbal. Prešovčanky pôsobili oveľa uvoľnenejšie, ako v prvom sete a za stavu 1:0 v prospech hosťujúcich hráčok sa na palubovke odohrala skutočne krásna výmena, v ktorej boli úspešnejšie východniarky 1:1. A hoci sa zdalo, že budú domáce hráčky v druhom sete svojim súperkám strpčovať život, opak bol pravdou. Hostky sa vďaka dobrej hre na sieti a zbytočným chybám Prešovčaniek dostali na koňa a v priebehu niekoľkých minút vybudovali poriadny náskok 12:4, 14:5, 15:7.

Zdalo sa, že domáce hráčky strácajú pôdu pod nohami, keďže hosťujúce hráčky boli pri chuti a svoj náskok postupne ešte zvyšovali 20:10. Hostiteľky sa všemožne snažili zmobilizovať sily, no z náskoku hostiek ukrajovali len veľmi opatrne, keď úspešným blokom bodovala Kotuličová a vzápätí ju nasledovala Lukáčová 15:23, 16:23. Hostky však držali set vo svojich rukách a zaslúžene zvíťazili 25:18.

Tretí set v rukách domácich

Z pohľadu domácich hráčok bol tretí set doslova pastvou pre oči. Prešovčanky do neho vstúpili aktívnejšie a zlepšenou hrou na sieti si rýchlo vytvorili dvojbodový náskok 4:2. Po prvotnom šoku z tempa domácich sa Nitrianky síce snažili čo najrýchlejšie dotiahnuť, ale východniarky boli evidentne pri chuti, keď krásnu dlhú výmenu zakončila úspešným blokom Kubová 5:4.

Tempo jednoznačne udávali domáce hráčky, ktoré obetavo vyťahovali lopty doslova spod zeme, odhodlané nakloniť misky váh na svoju stranu 12:11, 13:12. Od stavu 14:14 bodovali domáce Prešovčanky sedemkrát v rade a hostky boli súce na uterák 21:14. Výborný volejbal v treťom sete bol podčiarknutý famóznymi výmenami, ktorý nakoniec zvládli domáce hráčky a zápas poriadne zdramatizovali vynútením štvrtého setu 25:19.

Domáce hráčky boli po famóznom treťom sete poriadne nabudené. V úvode štvrtého setu dali jasne najavo, že chcú v nastolenom tempe pokračovať 3:2, 5:4. Hráčky UKF sa však veľmi rýchlo oklepali zo šoku a opäť vzali opraty zápasu do vlastných rúk 6:8. Aktivita hostiek však akoby domácim hráčkam vzala zápal, s akým nastúpili do setu a vďaka tomu Nitra súperkám odskočila na rozdiel ôsmich bodov 15:7.

Prešovčanky akoby znervózneli a začali chybovať, čo bola voda na mlyn pre hostky, ktoré svoj náskok zvyšovali 21:11. Prešovčanky sa ešte snažili nakopnúť k tomu, aby štvrtý set nebol debaklom, no rozbehnuté Nitrianky mali set pevne v rukách, ktorý napokon vyhrali 25:15.

Hodnotenie zápasu:

Napriek tomu, že favorit zápasu bol od začiatku jasný, tak Prešovčanky ukázali v zápase obrovské srdce a odhodlanie. Hoci v úvode zápasu trošku zaváhali, v druhom sete sa nakopli a aj vďaka tomu držali tretí set vo svojich rukách. Napriek tomu, že sa snažili eliminovať chyby, zápas nakoniec prehrali, ale na hráčkach bolo vidieť, že hrali s obrovskou chuťou a zápalom a tak to má byť.