Sobota, 3. december, 2022 | Meniny má Oldrich

Hádzanársky Tatran tesne podľahol Dinamu Bukurešť

Prešovčania v Bukurešti nastúpili iba s jedenástimi hráčmi.

Zápas Dinamo Bukurešť vs. Tatran PrešovZápas Dinamo Bukurešť vs. Tatran Prešov (Zdroj: ehfel.eurohandball.com)

PREŠOV. Títo dvaja súperi sa stretli vo vzájomných zápasoch len dvakrát. Bolo to v sezóne 2005/06, kde na seba narazili v skupinovej fáze Ligy majstrov. Tatran v Bukurešti prehral 28:24, ale na domácej palubovke odplatil prehru svojmu súperovi a po výsledku 30:25 obsadil v tabuľke F tretiu priečku. V skupine sa obaja súperi stretli ešte s Telekomom Veszprem a celkovým víťazom Ligy majstrov Atleticom Madrid.

V úvode zápasu držali Prešovčania s domácim mužstvom krok 0:1, 1:2, 2:3, ale Dinamo šnúrou piatich gólov v rade otočili priebeh zápasu na svoju stranu 7:3. Zeleno-bieli doplácali na vlastné chyby a dostali svojho súpera na koňa.

SkryťVypnúť reklamu

Oslabený Tatran, ktorý nastúpil na zápas len s jedenástimi hráčmi, od stavu 10:5 začal pomaličky ukrajovať z náskoku Rumunov a domáci hráči začali mať vo svojej hre štrbiny. Všetko nasvedčovalo tomu, že by sa mohol opakovať zápas so Sportingom Lisabon, ktorý Prešov otočil vo svoj prospech. Hostia sa dotiahli na svojho súpera 11:10 a 12:11, ale domáci opäť utiekli na rozdiel troch gólov 16:13. Tatran ale dvoma gólmi uzavrel polčasový stav na 16:15.

Úspešnosť brankárov na bode mrazu

Na začiatku druhého polčasu Prešovčania vyrovnali na 16:16 a bolo jasné, že napínavý zápas bude pokračovať až do samého záveru. Neskôr domáci odskočili na rozdiel dvoch gólov 19:17, ale Oliver Rábek znižoval. Brankári na oboch stranách inkasovali po každej strele, a preto sa Tatran stále doťahoval na svojho súpera na rozdiel gólu 21:20, 23:22 a 24:23. Prvý úspešný zákrok brankárov Prešova Colodetiho a Chuprinu v druhom polčase mal až druhý menovaný v 45.minúte, za stavu 25:23 a to bolo veľmi málo.

Súvisiaci článok Prešovčania zaskočili silný Sporting Čítajte

Následne Pacheco opäť znižoval, ale Dinamo dvoma gólmi v rade si vypracovalo už trojgólový náskok 27:24. Po Hernandezovej premenenej sedmičke v 50.minúte a následne gólom Pacheca na 27:26 Tatran stále živil nádej na bodový zisk. Po viacerých chybách na oboch stranách Prešov ale dokázal vyrovnať na 27:27, 28:28 a 29:29. Zdalo sa, že v týchto fázach boli Prešovčania v lepšej hernej pohode, ale chýbali tomu úspešné zákroky brankára Chuprinu.

Domáci ale dvakrát dokázali využiť chyby zeleno-bielych a odrazu bol stav 31:29. Tri minúty pred koncom zápasu si oddychový čas vyžiadal Slavko Goluža, Tatran však inkasoval do prázdnej brány a bodový zisk v tomto zápase sa pomaličky rozplýval. Do konca zápasu sa už Dinamo s hrou neponáhľalo a kontrolovalo stav. V úplnom závere presný zásah Hernandeza rozhodcovia nepochopiteľne neuznali, a tak zápas skončil 32:30.

Prešov podal dobrý výkon a nemá sa za čo hanbiť. Ak by mali prešovskí brankári väčšiu úspešnosť zásahov, mohol Tatran z Rumunska odchádzať veselší a s bodovým ziskom. Prešovu v konečnom dôsledku zlomila väz šnúra piatich gólov v rade v prvom polčase za stavu 2:3 v ich prospech.