Sobota, 27. február, 2021 | Meniny má AlexanderKrížovkyKrížovky

Prešovčania zaskočili silný Sporting

Excelentný Colodeti odrovnal Lisabon.

Radosť hráčov Tatrana Prešov po výhre nad Sportingom Lisabon.Radosť hráčov Tatrana Prešov po výhre nad Sportingom Lisabon. (Zdroj: Viktor Zamborský)

PREŠOV. Tatran Prešov po deviatich dňoch opäť vyzval Sporting Lisabon. Tentokrát to bolo na domácej palubovke. Pred deviatimi dňami prehrali Prešovčania v Portugalsku s týmto súperom o šesť gólov 21:27 (10:13).

Pred týmto duelom sa títo súperi stretli v Európskych ligách celkovo päťkrát, ale Prešovčania sa tešili z víťazstva len raz a to v Lige majstrov v sezóne 2018/2019, keď zvíťazili na pôde Sportingu 28:26.

Úvod stretnutia v réžii hostí

Do zápasu vstúpili lepšie hostia a v úvode diktovali tempo hry. Prešovčanom robila problémy výborne hrajúca obrana Sportingu. Hráči Lisabonu si poľahky vypracovali trojgólový náskok 1:4, 3:6.

Zeleno-biely opäť kopili množstvo chýb a strácali čisté lopty, čo bola voda na mlyn pre hostí 4:9. Od 15.minúty si portugalčania vybrali hluchú osemminútovku a Prešov sa priblížil aj vďaka výborným zákrokom Colodetiho na rozdiel dvoch gólov 8:10.

Tatran sa pomaličky doťahoval na svojho súpera a Colodeti v bránke exceloval. Za stavu 10:11 bol v útoku hrubo faulovaný Oliver Rábek Valdezom, ale hlavný arbiter niežeby poslal Valdeza pod sprchy, ale nepochopiteľne mu udelil len dvoj minútový trest. Žltou kartou bol napomínaný za námietky tréner domácich Slavko Goluža a to akoby nakoplo tím Prešova.

V zapätí ale zo 7 metrového hodu vyrovnal Hernandez a bolo 11:11. Zdalo sa, že Santos spečatí polčasové skóre na 12:12, ale v poslednej sekunde prvého polčasu dostal do vedenia hostí Darko Djukič.

Tatran trápil svojho súpera a hneď v úvode druhého polčasu upravoval Oliver Rábek na 13:13. Hostia sa síce dostali do dvojgólového vedenia 15:17 a 16:18, ale domáci vďaka stále výborne chytajúcemu Colodetimu nielenže vyrovnali, ale dostali sa aj do vedenia 19:18.

Výborná hádzaná pokračovala a črtal sa napínavý duel až do samého záveru. V druhom polčase Tatran zvýšil pohyb čo sa odzrkadlilo aj v hre. Ak Pacheco v 55.minúte šikovne skóroval podstrelom, bol stav 22:20. Skvelý Colodeti exceloval aj naďalej a keď Jaballah zvýšil dvoma gólmi stav na 24:20 bolo o zápase rozhodnuté.

Nakoniec Sporting v úplnom závere len skorigoval výsledok na 24:21. Prešovčania si tak zaslúžene pripísali prvé víťazstvo v Európskej lige, keď porazili favorita stretnutia Sporting Lisabon 24:21.

1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  3. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  4. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  5. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  6. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur
  7. Geis pomáha zvládať komplikácie v cezhraničnej preprave
  8. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje
  9. Online zľavy: Viete, kde ich vyhľadať?
  10. Šanca pre mladé talenty
  1. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  3. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  4. Dáma s pávím pierkom
  5. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  6. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  7. Získaj náskok pred štartom
  8. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  9. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  10. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne