Sobota, 27. február, 2021 | Meniny má AlexanderKrížovkyKrížovky

Prešovčania prehrali v druhom kole SEHA Gazprom ligy s Metaloplastikou Šabac

Karanténa a zranenia stále vyhrávajú nad Tatranom Prešov.

Zo zápasu Tatran Prešov-Metaloplastika ŠabacZo zápasu Tatran Prešov-Metaloplastika Šabac (Zdroj: VIZA)

PREŠOV. Prešovčania v sobotu odohrali svoj druhý zápas v SEHA Gazprom lige a svoj prvý na domácej palubovke. Zeleno-biely privítali Metaloplastiku Šabac. Tatran sa s týmto súperom stretol dvakrát a to v sezóne 2011/2012, kedy sa predstavili vo Final 4 SEHA ligy.

Prešovčania zdolali na vlastnej palubovke tohto súpera 27:20 a vonku s ním uhrali remízu 27:27. Ako sa neskôr ukázalo, práve tieto body Tatranu napokon chýbali k víťazstvu v základnej časti celej súťaže, v ktorej s bodovým odstupom obsadil 3. miesto.

Hneď od úvodu zápasu sa hrala rýchla hádzaná aj keď David Michalka vsietil prvé dva góly zápasu až v štvrtej minúte. Prešovčania mali navrch a svoj dvojgólový náskok si nielenže udržiavali, ale zvýšili ho na štyri góly 9:5.

Neskôr po chybe Santosa sa dostala Metaloplastika do útoku a bolo 9:6. Už vzápätí bolo 9:7 a domáci tréner Slavko Goluža si vyžiadal oddychový čas. To Tatranu nepomohlo a hosťom narástli krídla, keď sa dostali k Prešovu na rozdiel gólu.

Domáci akoby zamrzli a len chybou hostí sa dostali späť do dvojgólového vedenia. Rýchla hádzaná pokračovala aj naďalej a oba celky nechceli predať svoju kožu ľahko. Metaloplastika vyrovnala do prázdnej brány na 12:12 a bolo vidieť, že sú viac pri chuti.

Oliver Rábek síce svojimi gólmi na 14:13 a 15:14, chcel opäť prikloniť misky váh na stranu domácich, ale hostia otočili vývoj prvého polčasu na svoju stranu a tak prvé dejstvo zeleno-biely prehrali 15:16.

Výborný zápas pokračoval aj v druhom polčase a Rábek bombou vyrovnával na 17:17. Hostia boli v takom rozpoložení, že každá ich strela skončila v sieti a tak niet divu, že si Srbi stále udržiavali mierny náskok. Tatran mal problém s obranou hostí a len ťažko sa cez ňu presadzoval. Nie len to bolo kameňom úraz, ale aj kopec chýb v útoku.

Hráči Prešova okrem Olivera Rábeka sa akoby báli vystreliť z deviatich metrov a preto ich hra niekedy vyzerala trošku chaoticky. Grzentič síce osem minút pred koncom zápasu znižoval na 25:27, ale bolo to málo plátne.

Dráma pokračovala, keď sa dve minúty pred koncom dotiahol Tatran na svojho súpera na jeden gól 28:29 a 29:30, ale nakoniec sa z výhry tešili hostia po víťazstve 29:31.

1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  3. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  4. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  5. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  6. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur
  7. Geis pomáha zvládať komplikácie v cezhraničnej preprave
  8. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje
  9. Online zľavy: Viete, kde ich vyhľadať?
  10. Šanca pre mladé talenty
  1. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  3. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  4. Dáma s pávím pierkom
  5. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  6. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  7. Získaj náskok pred štartom
  8. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  9. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  10. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne