Sobota, 27. február, 2021 | Meniny má AlexanderKrížovkyKrížovky

Prešovčanky konečne po dobrom výkone s víťazstvom

V treťom kole nadstavby skupiny o 5. – 8. miesto extraligy volejbalistiek cestovali Prešovčanky do Nitry, kde ich čakal tabuľkový sused Projekt RD SVF.

Ilustračná fotoIlustračná foto (Zdroj: FB VK Prešov)

PREŠOV. VK Prešov sa chcel v tomto zápase rehabilitovať za katastrofálny výkon z minulého týždňa a podať výkon hodný extraligy.

Od úvodu prvého setu predvádzali prešovské volejbalistky hru, na ktorú sa dalo pozerať. Do svojho súpera sa pustili a hneď si vypracovali štvorbodový náskok 2:6. Hneď nato sa predviedla domáca Čilijaková úspešnými blokmi 4:6, ale to východniarky nevyviedlo z tempa.

Súvisiaci článok Prešovčanky proti Brusnu nemali nárok Čítajte

Ak Slivková znížila na 13:16, zdalo sa, že to bude napínavý záver úvodného setu. Ale zostalo to len pri zdalo. Prešovčanky výbornou hrou na sieti nedovolili už hráčkam RD do konca setu skórovať (13:25).

Hostky nechceli pripustiť žiadny výpadok koncentrovanosti a hneď v úvode druhého setu si vypracovali výborný náskok (0:6). Domáce hráčky postupne ukrajovali z náskoku Prešovčaniek, ale to trvalo len do stavu 12:15. Hráčky VK boli pri chuti a v druhom sete dali päť es, keď po dve si pripísali Lukáčová s Kubovou a jedno Kotuličová. Východniarky si zopakovali výsledok z prvého setu a Projekt RD bol súci na uterák (13:25).

V treťom sete chceli hráčky RD zdramatizovať zápas, ale vyrovnaný set trval len do stavu 12:12. Obe družstvá produkovali veľa chýb a nebol to pekný volejbal. Prešovčanky ušli svojmu súperovi na rozdiel štyroch bodov (12:16), a to bolo v záverečnom sete rozhodujúce.

Hostky svoj náskok ešte prikrášlili a napokon ho zvládli 25:16.
Hráčky VK Prešov podali v zápase zodpovedný výkon, aj keď sa v treťom sete chybám nevyvarovali. Zaslúžene zvládli tento zápas a čiastočne zabudli na predošlý zápas, v ktorom pohoreli.

Dobrá hra na sieti bola ich silnou stránkou. Nebyť ale množstva nevynútených chýb domácich hráčok v treťom sete, mohol byť zápas zdramatizovaný.
Opäť bola líderkou VK Paula Kubová, ktorá dávala hre istotu.

1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  3. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  4. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  5. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  6. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur
  7. Geis pomáha zvládať komplikácie v cezhraničnej preprave
  8. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje
  9. Online zľavy: Viete, kde ich vyhľadať?
  10. Šanca pre mladé talenty
  1. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  3. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  4. Dáma s pávím pierkom
  5. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  6. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  7. Získaj náskok pred štartom
  8. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  9. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  10. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne