Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

V dohrávke 11. kola skončili Prešovčanky s prehrou

Po základnej časti s istotou na poslednom mieste.

Z palubovky.Z palubovky. (Zdroj: Andrea Galajdová)

PREŠOV. V štvrtkovej (10. 12.) dohrávke 11. kola parfems.sk extraligy volejbalistiek privítali hráčky Prešova predposledný celok tabuľky VK Pirane Brusno.

Domáce hráčky sa chceli na svojho súpera bodovo dotiahnuť a do konca základnej časti sa odlepiť z dna ligovej tabuľky.

Volejbalistky neprekročili svoj tieň

Obe družstvá začali svižne a od začiatku sa ťahali o každý bod. Prešovčanky síce prehrávali 3:6, ale dobrou hrou na sieti vyrovnali na 7:7.

Málinko navrch mali hráčky Brusna, keď si neskôr udržiavali náskok o 2-3 body. Hostiteľky začali robiť chyby a to ich stálo veľa síl. Aj keď sa dotiahli na svojho súpera 21:21, stále tomu chýbala tá pomyselná iskra.

Súvisiaci článok Roman Németh po prehre: O výsledku rozhodli naše chyby Čítajte

Nakoniec hráčky z Brusna vyhrali prvý set 23:25.

Úvod druhého setu vyšiel hostkám 0:3. Domáce hráčky ale dôrazom na sieti otočili na 5:3. Prešovčanky boli pri chuti a svoj náskok zvyšovali 11:6.

Brusno sa ale štyrmi loptami dotiahli na svojho súpera, ale hostiteľky to mali dobre rozohrané 17:14.

Od tohto okamihu, ale domáce družstvo znervóznelo a hráčky z Pirane šiestimi loptami v rade otočili priebeh druhého setu 17:20. Prešovčanky začali hrať vabank a o víťazovi druhého setu nebolo rozhodnuté 21:21. Ak zaúradoval nepochopiteľne rozhodca všetko sa razom Prešovu zosypalo a Brusno si pripísalo víťazstvo v druhom sete o tri body 25:22. V sete bolo veľa dlhých a krásnych výmen, ktoré zápasu dodali kvalitu.

Zápas si prehrali v hlavách

Do tretieho setu chceli vstúpiť lepšie Prešovčanky, ale márne 0:2, 2:5. Postupom času zlepšili hru a aj ich hra mala prísne kritéria 7:7, 10:9.

Neskôr prišiel opäť výpadok a bolo to na škodu 13:18. Aj napriek tomu sa snaha domáceho družstva nedala uprieť a bojovnosťou otočili nepriaznivý stav 20:19. V tej chvíli sa obe družstvá sústredili nato, aby nespravili nevynútené chyby. Žiaľ, keď sa lámal chlieb za stavu 22:20 rozhodcovia opäť chybili a jasnú loptu pre domáce hráčky pripísali hostkám.

Bol to zlom, ktorý Prešovčanky rozhodil natoľko, že už nedokázali vzdorovať húževnatému súperovi 23:25. Brusno tak po dvoch mesiacoch okúsilo ako chutí víťazstvo a z Prešova si odnieslo víťazstvo 3:0.

Prešovčankám nemožno uprieť snahu. V zápase spravili veľa nevynútených chýb a zápas si prehrali v hlavách. Duel mal svoju kvalitu, až na niektoré verdikty hlavného rozhodcu v čase, keď sa lámal chlieb.

V zápase bolo veľa dlhých výmen, čo dodalo kvalitu celému stretnutiu. S istou Prešovčanky budú okupovať poslednú priečku po základnej časti extraligy.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Ján Krompaščík

Autor vyše 250 piesní odišiel do večnosti vo veku 62 rokov.

22. jan
Skríningové testovanie

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Stropkove.