Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Nabudené Prešovčanky ovládli domácu palubovku

Dráma do samého konca podčiarknutá nádhernými výmenami.

Radosť na palubovke.Radosť na palubovke. (Zdroj: Viktor Zamborský)

PREŠOV. Cez víkend sa odohralo posledné 14. kolo základnej časti parfems.sk extraligy volejbalistiek, v ktorom VK Prešov hostila Projekt RD SVF.

Prešovčanky sa tak chceli rehabilitovať po štvrtkovej prehre s Brusnom na domácej palubovke.

Súperky si držali od tela

Od samého začiatku bolo jasné, že pôjde o mimoriadne napínavý duel, keďže si hráčky Prešova chceli po neúspešnom štvrtkovom zápase s Brusnom napraviť chuť.

Do zápasu skočili o niečo agresívnejšie a ujali sa rýchleho vedenia. Spočiatku zaskočené hráčky Projektu sa však snažili okamžite vrátiť požičané.

Prešovčanky to ale mali veľmi dobre rozohrané a súperkám odskočili na rozdiel siedmich lôpt 15:8. Po famóznom nástupe však hostiteľky poriadne povolili opraty a to bola voda na mlyn pre hráčky Projektu RD SVF, ktoré to využili vo svoj prospech a dotiahli sa do tesného vedenia 16:17. Obe družstvá sa naťahovali doslova o každý bod a zápas mal tak poriadnu dávku adrenalínu.

Herne nakopnuté Prešovčanky sa nenechali znechutiť hluchými pasážami, ktoré sú ich achillovou pätou a úspešne tak ovládli prvý set 25:22.

Do druhého setu vstúpili opäť o čosi aktívnejšie Prešovčanky, ktoré si chceli uchmatnúť ďalší set. Viacerými úspešnými blokmi sa dostali do rýchleho náskoku 8:3.

Zaskočené hosťky sa nenechali odradiť a snažili náskok hostiteliek postupne skresávať. Prešovské hráčky však boli značne pri chuti a rozhodli sa ukázať, kto je na palubovke skutočným pánom 12:7. Zdalo sa, akoby hosťujúce hráčky bojovali s veternými mlynmi a súper sa im naďalej vzďaľoval.

Vyhecované Prešovčanky nedávali hosťujúcemu družstvu nárok na hru a misku váh naklonili výrazne vo svoj prospech 20:14. V závere druhého setu však hráčky Projektu Prešovčankám poriadne podkúrili a podarilo sa im dotiahnuť na svojho súpera na rozdiel jedného bodu 24:23.

Dramatický a emóciami nabitý záver druhého setu si však hostiteľky zvládli vo svoj prospech a pripísali si tak víťazstvo v druhom sete 25:23.

Zlepšenie na sieti

Od úvodu tretieho setu chytili opraty hráčky RD, ktoré sa vďaka zlepšenej hre na sieti dostali do rýchleho vedenia 8:3.

Vyzeralo to tak, akoby Prešovčanky dostali poriadne studenú sprchu a nedokázali sa nakopnúť k svojej hre. Hráčky Projektu sa ich snažili držať od tela, čo sa im istú dobu darilo a vybojovali si náskok 15:11.

Napriek počiatočnému hernému výpadku sa však Prešovčanky nakopli a piatimi loptami v rade sa dotiahli na súperky 16:16. Tie im na oplátku nič nedarovali a úspešnými blokmi na sieti sa opäť vrhli do vedenia 19:22, kde už prakticky nedali prešovským hráčkam žiadnu šancu. Na hosťujúcich hráčkach bolo badať oveľa aktívnejšie bránenie a útok, čo im prinieslo aj ovocie v podobe víťazného setu 25:19.

Štvrtý set bol z herného hľadiska pastvou pre oči.

Obe družstvá do neho nastúpili opäť aktívne a hral sa veľmi vyrovnaný volejbal 4:4. Prešovčanky s cieľom pritiahnuť si víťazstvo na svoju stranu sa vyšvihli do tesného náskoku 9:6.

Hosťky to zásadným spôsobom neodradilo a pokračovali vo svojej hre vďaka čomu sa postupne doťahovali na rozdiel troch bodov 9:6. Štvrtý set mal skutočne prísne kritériá podčiarknuté krásnymi a dlhými výmenami najmä v závere, kde Prešovčanky poriadne pritvrdili dôrazom na sieti 22:17. Hoci sa družstvo Projekt RD snažilo vybojovať ďalší set domáce hráčky sa už zastrašiť nedali a potvrdili svoje víťazstvo 25:21.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Ján Krompaščík

Autor vyše 250 piesní odišiel do večnosti vo veku 62 rokov.

22. jan
Skríningové testovanie

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Stropkove.