Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Koronavírus v Bardejove: Občania prinášajú testujúcim aj občerstvenie (minúta po minúte)

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) je dnes v okrese Bardejov.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Celoplošné testovanie v Bardejovskom okrese - sobota 24. októbra: Priebeh sledujeme naživo (minúta po minúte)

18:34 Za sobotu doposiaľ na Orave a v okrese Bardejov otestovali 50 430 ľudí, z ktorých bolo 1860 infekčných na covid-19. Za necelé dva dni sa tak podarilo otestovať 112 335 ľudí, z nich bolo 4085 infekčných. Celkové percento infekčných je 3,64%. Informoval o tom premiér Matovič.

Skryť Vypnúť reklamu

17:25 - Zdravotníci dnes do 14:00 na Orave a v okrese Bardejov otestovali 31 231 osôb, z ktorých bolo 1 076 infekčných. Informoval o tom minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti.

16:30 - V rámci plošného testovania odhalili 15 pozitívne testovaných klientov Bardejovských kúpeľov. Podľa ekonomicko-obchodnej riaditeľky Tamary Šatankovej tam v piatok mali ubytovaných približne 500 klientov.

16:10 - Hlavný hygienik Ján Mikas opätovne vyzval obyvateľov Oravy a okresu Bardejov, aby využili možnosť dať sa otestovať antigénovými testami.

"Zavedenie antigénových testov podporujem, pretože dokážu dostatočne a rýchlo identifikovať ľudí s veľkou vírusovou náložou - teda najviac infekčných, ktorí môžu ľahko nakaziť iných, vrátane tých najzraniteľnejších. Takýmto testovaním ich môžeme identifikovať a nariadiť domácu izoláciu. Netreba si dať následne urobiť RT-PCR test," uviedol.

Skryť Vypnúť reklamu

15:30 - Obec Smilno v Bardejovskom okrese hlási nedostatok testov na nedeľňajšie testovanie. Dôvodom je i zvýšený záujem o testovanie ľudí zo susedných okresov.

14:56 - V Bardejove je dnes aj hlavný hygienik Ján Mikas, navštívil viaceré odberové miesta.

14:10 Minister obrany Jaroslav Naď komentuje situáciu v Bardejove

“Ak by na jednom mieste chýbali testy, presunú sa z iného miesta a následne sa z vyššieho miesta presunú na chýbajúce miesto. Toto nám funguje,” potvrdil Naď.

“Našou primárnou úlohou je teraz stiahnuť ľudí, ktorí sú infekční,” dodal Naď.

Sestrička po nočnej šichte zobrala dobrovoľníctvo pri testovaní, úžasný príbeh

Minister obrany Jaroslav Naď opisuje skúsenosti z terénu

Načítavam video...

14:00 Krajniak doteraz prešiel 20 odberových miest.

Ľudia podľa jeho slov chvália vojakov, políciu aj starostov, ako to dokázali pripraviť. Stretol sa s tým, že “občania prinášajú testujúcim aj občerstvenie, darčeky, je to úžasné,” konštatuje Krajniak

Skryť Vypnúť reklamu

13:50 V hospici v Bardejovskej Novej Vsi bolo všetkých 30 zamestnancov negatívnych.

13:40 Minister obrany Jaroslav Naď prisiel do Bardejova.

Ide to celé hladko. Až to musíme chvíľami ´hamovat´

Minister obrany Jaroslav Naď

12:45 Starosta Zborova Jan Šurkala informoval, že zatiaľ majú pretestovaných cca 200 ľudí. Z toho je 7 pozitívnych.

12:15 FOTO - Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak v Zborove

12:10 “Dnes sme začali bez problémov, odberné miesta sú otvorené, ľudia prichádzajú,” hodnotil dopoludnie druhého dňa testovania v okrese Bardejov Mário Pažický z Nadrezortného komunikačného oddelenia.

11:40 V Gaboltove sa dnes netestuje, dôvodom sú chybajuci zdravotníci.

11:25 Zborov pokračuje druhým dňom testovania.

Aj dnes je účasť hojná. V porovnaní so včerajškom vylepšili systém vyvolávania - v exteriéri, kde testujú, využívajú formu megafónu.

10:45 V Zborove je momentálne minister Milan Krajniak.

Informuje o včerajšom dni s tým, že situácia bola výborne zvládnutá. Veci, ktoré sa objavili a bolo potrebne dotiahnuť, napravili počas dnešného druhého dňa.

10:00 V piatok bol o testovanie v Bardejove veľký záujem.

Situácu sme sledovali podorobne až do večera, celý priebeh si môžete prečítať tu: Minúta po minúte piatok 23.10.

9:45 V Zborove sa začal druhý odberový deň na minútu presne, teda o ôsmej ráno.

Zo začiatku bol nápor, v tejto chvíli je situácia už pokojnejšia. Zborovčania môžu chodiť aj mimo rozpisu, podľa potreby.

Aktuálne je v obci za druhý deň otestovaných zhruba 150 ľudí. Trom z nich vyšiel pozitívny test. (zdroj: Korzár)

8:45 Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina)
je dnes v okrese Bardejov.

Celoplošné testovanie v Bardejovskom okrese: Piatok 23.10. (minúta po minúte)

18:44 O 20.00 h sa veriaci spoločne s duchovenstvom a svojimi biskupmi budú modliť bolestný ruženec za odvrátenie pandémie nového koronavírusu.

18:15 Zamestnancov Národnej rady (NR) SR majú testovať na ochorenie COVID-19 budúci týždeň. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa predsedu NR SR Michaela Jurcová. V pondelok (26. 10.) sa majú v Nemocnici sv. Michala v Bratislave testovať ešte tí poslanci, ktorí tak zatiaľ neurobili.

"Testovanie zamestnancov je naplánované až ďalší týždeň v čase od 29. do 30. októbra," uviedla Jurcová s tým, že k testovaniu asistentov poslancov sa zatiaľ vyjadriť nevie.

Po piatkovom testovaní mali pozitívny výsledok aj poslanci Magdaléna Sulanová a Andrej Medvecký (obaja ĽSNS). Poslanci parlamentu sa v piatok boli dať otestovať v Nemocnici sv. Michala v Bratislave. V piatok tiež prerušili októbrovú schôdzu NR SR do utorka 27. októbra.

Pozitívny test už počas dňa potvrdil Martin Beluský (ĽSNS) a Milan Potocký (OĽaNO).

17:55 Premiér Igor Matovič avizuje dnes o 19:00 tlačovku, kde sa vyjadrí k prvému dňu celoplošného testovania na Orave a v Bardejove.

17:42 - Do Raslavíc už dorazil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

17:05 Minister obrany Jaroslav Naď informuje, že otvorené sú všetky plánované odberné miesta. „K 14:00 máme otestovaných 23 581 ľudí, z toho je 906 pozitívnych,“ napísal na sociálnej sieti. „Nezabúdajte, že Oravu a Bardejov testujeme aj v sobotu a nedeľu,“doplnil.

17:00 Približne 3,5 percenta ľudí, ktorí sa v piatok zúčastnili na testovaní na ochorenie COVID-19, identifikovali antigénové testy ako pozitívnych a zároveň najviac infekčných. Premiér Igor Matovič (OĽANO) o tom informoval na sociálnej sieti. Poznamenal, že pozitivitu odhadovali práve medzi tromi a štyrmi percentami.

16:54 V Raslaviciach je aj popoludní rad. Ako nás informoval starosta Marek Rakoš,okolo 15.30 hod. mali otestovaných vyše 300 ľudí. “A ako ma informovali,môžeme byť s výsledkami spokojní,” dodal starosta.

16:36 V obci Zborov mali približne k 14,00 hodine 4 pozitívne výsledky na 360 testovaných. Aktuálne už je testovaných asi 500 ľudí, počty ďalších pozitívnych prípadov známe nie sú.

16:05 Jaroslav Naď priznáva, že sa nepodarilo až tak odkomunikovať ľudom, aby si to rozložili na tri dni a nevytvárali sa tak rady pri čakaní na testovanie. Viacero ľudí si to naplánovalo hneď na piatok ráno, aby to mali rýchlo za sebou.

15:51 Minister Krajčí v Bardejove vyzval všetkých Slovákov, ktorí pracujú v zahraničí, aby prišli pomôcť Slovenskej republike a slovenským zdravotníkom.

15:40 O počte testovaných osôb informoval Mário Pažický. "K 13,00 hodine bolo podľa dostupných informácií testovaných v Zborove necelých 200 ľudí.” V Bardejove bolo o 13.00 hod. otestovaných podľa slov Pažického približne 1100 ľudí. Zhruba 400 ľudí z tohto počtu sa otestovalo na ZŠ Komenského.

15:35 “Dnes sme úspešne otvorili 182 odberných miest, 2 zostali uzatvorené dočasne,minimálne do zabezpečenia zdravotníckeho personálu,” informoval Mário Pažický.

15:33 Minister obrany Jaroslav Naď: „Záujem ľudí je enormný, ďaleko prevýšujúci ako sme očakávali,“ zhodnotil minister obrany Jaroslav Naď. V štyroch okresoch, v ktorých prebieha plošné testovanie - Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo a Bardejov, je momentálne nasadených 2200 pracovníkov ozbrojených síl. Naď prezradil, že do 12:00 urobili 13 648 odberov vo všetkých štyroch okresoch. Z nich zachytili 497 pozitívnych.

15:20 Bardejovčanov pomáha testovať minister zdravotníctva Marek Krajčí, Prišiel s ním aj lekár z Rakúska.

„Ľudia, ktorí sú tu od rána, potrebujú vystriedať. Tak sme im prišli pomôcť,“ povedal Krajčí, pričom zdôraznil, že neprišiel sám, ale aj s posilou.

Viac info tu: Bardejovčanov pomáha testovať minister zdravotníctva Marek Krajčí Čítajte 

15:02 Ľudia čakajú pred bardejovskou základnou školou na testovanie aj viac ako hodinu. Záujemcov stále pribúda.

14:50 Rezort obrany na testovanie vyzýva aj prostredníctvom SMS-iek, v ktorých je text: „MINISTERSTVO OBRANY SR: Vážení občania, ak sa 23-25. 10. 2020 nachádzate v okresoch Bardejov, Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo, príďte sa BEZPEČNE A ZADARMO otestovať na COVID-19 od 8-12 a 13-20 h. Priestory testovania sú schválené hlavným hygienikom. Výsledok sa dozviete do 30 min. v zalepenej obálke s inštrukciami. SPOLU TO ZVLÁDNEME!“

14:26 “Meškanie začatia testovania na niektorých miestach spôsobilo viac dôvodov,napríklad aj logistické, na dve miesta nedorazil zdravotnícky personál,” povedal Mário Pažický z nadrezortného komunikačného centra.

14:15 V Bardejove osobne testuje aj minister Krajčí.

13:31 Do Bardejova práve dorazil minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

13:24 V niektorých obciach Bardejovského okresu sa plošné testovanie na ochorenie COVID-19 ešte nezačalo, niekde sa ukutoční len jeden deň.

13:00 V obci Lenartov v Bardejovskom okrese sa začalo s testovaním na COVID-19 v piatok ráno. Ako pre TASR uviedla starostka Jana Bľandová, najprv otestovali policajta, administratívne pracovníčky a zdravotníkov.

"U nás sa testuje od piatka do nedele (25. 10.). Dnes do 12.00 h je vyhradený čas pre seniorov, imobilných ľudí a zamestnancov obce. Od 13.00 h do 20.00 h pre ostatných občanov," uviedla Bľandová s tým, že v sobotu (24. 10.) sa bude testovať v rómskej osade.

V nedeľu (25. 10.) sa bude podľa jej slov testovať na obecnom úrade a môžu sa ho zúčastniť všetci obyvatelia, ktorí majú záujem.

"Všetko prebieha v poriadku, máme aj dobrovoľníkov a ochotných zamestnancov obce," dodala Bľandová.

12:40 Zákaz vychádzania, ktorý bude na Slovensku platiť od soboty (24. 10.), sa netýka cesty do a zo zamestnania. Rovnako cesty na výkon podnikateľskej činnosti alebo inej obdobnej činnosti. Na Orave a v Bardejove je potrebné mať so sebou na využitie výnimky aj negatívny test.

12:11 Vzniknuté problémy v súvislosti s plošným testovaním na ochorenie COVID-19 v Bardejove aktuálne rieši mestský krízový štáb.

12:06 Na Komenského ulici v Bardejove zatiaľ prebieha testovanie bez problémov.

11: 42 Testovanie prebieha aj v obci Mokroluh.

11:21 Manželia sa prišli do Zábavy otestovať, museli sa však vrátiť domov.

11: 19 V obci Ondavka,najmenšej obci okresu,majú už o 11.00 hod po testovaní. Testovali v stane pred obecným úradom. Podľa slov starostky sa zúčastnilo 8 ľudí,všetci sú negatívni.

11:05 V Zábave ešte len stavajú stan. Testovanie ohlásili na 14,00 hod.

11:03 V Bardejovskej Zábave sa testovanie ešte nezačalo. Dôvodom je chýbajúci zdravotnícky personál.

10:12 "Čakáme,kým neprší,dá sa to," konštatuje pani,ktorá stojí pred kinom Žriedlo v Bardejovských kúpeľoch v rade ako prvá.

10:08 V Bardejovských kúpeľoch sa pred kinom Žriedlo testovanie ešte nezačalo. Podľa našich informácií sa čaká na príchod zdravotníkov.

10:01 Jeden z vojakov vyzýva občanov Zborova aby sa rozostúpili. "Nestojte na jednom mieste,rozostúpte sa. Nehnevajte sa,že na vás musím kričať, keď ste vo veku mojich rodičov. Ale chráňte sa,svoje zdravie," upozorňuje hlasným hlasom jeden z vojakov.

9:50 Pilotné celoplošné testovanie pokračuje. Obyvatelia obce Zborov sú disciplinovaní.

9:25 Od skorého rána čakalo približne 100 obyvateľov Bardejova pred Základnou školou na ulici Komenského

8:45 Na výledok sa musí čakať 17-18 minút.

8:40 Podľa informácií starostu Rakoša by sa v Raslaviciach malo dať podľa štatistík otestovať 2028 ľudí.

8:30 Starosta Raslavíc Marek Rakoš vysvetľuje, že najprv museli otestovať personál. Išlo o približne 20 ľudí.

8:00 Odberné miesta v Bardejovskom okrese otvorili. Očakávajú nápor ľudí, ktorí sa budú chcieť dať otestovať.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 2. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 8. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 9. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 1. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 2. Väčšina fajčiarov dalo deťom cigarety, ak si vypýtali
 3. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 5. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 10. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 766
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 13 743
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 744
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 669
 5. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 261
 6. Aká je chémia vôní 9 157
 7. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 632
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 605
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 051
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 7 943
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Koronavírus SARS-CoV-2, Vírusy a vírusové ochorenia

Hlavné správy z MY Šariš

Marke Mačoškovej vzdali hold internetovým koncertom

Tlieskali jej i fanúšikovia za morom.

Marka Mačošková a FS Vargovčan.
#MYtozvladneme

PRÁVE TERAZ DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.

O prácu príde 356 ľudí.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na stanici v Nitre napadli muža po tom, ako upozornil na rúško

Incident sa stal v čakárni na autobusovej stanici.

Zdravotná sestra z Čadce prekonala COVID-19: Myslela som si, že zomriem

Pri pociťovaní príznakov sa začala liečiť sama. Bola to chyba.

Aktualizované o vyjadrenie Park Snow Donovaly a predsedu NR SR

Na Donovaloch otvorili lyžiarsku sezónu. Nie je jasné, ako dlho potrvá

Minister Doležal konštatoval, že minimálne do pondelka (7. 12.) môžu byť otvorené všetky lyžiarske strediská. Na pandemickej komisii očakáva vecnú a konštruktívnu diskusiu o osude tohtoročnej lyžiarskej sezóny.

AKTUÁLNE: V Čadci našli ďalších utečencov

Ich strastiplná cesta sa skončila na Kysuciach.

Už ste čítali?