Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Koronavírus v Bardejove: Občania prinášajú testujúcim aj občerstvenie (minúta po minúte)

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) je dnes v okrese Bardejov.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Celoplošné testovanie v Bardejovskom okrese - sobota 24. októbra: Priebeh sledujeme naživo (minúta po minúte)

18:34 Za sobotu doposiaľ na Orave a v okrese Bardejov otestovali 50 430 ľudí, z ktorých bolo 1860 infekčných na covid-19. Za necelé dva dni sa tak podarilo otestovať 112 335 ľudí, z nich bolo 4085 infekčných. Celkové percento infekčných je 3,64%. Informoval o tom premiér Matovič.

Skryť Vypnúť reklamu

17:25 - Zdravotníci dnes do 14:00 na Orave a v okrese Bardejov otestovali 31 231 osôb, z ktorých bolo 1 076 infekčných. Informoval o tom minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti.

16:30 - V rámci plošného testovania odhalili 15 pozitívne testovaných klientov Bardejovských kúpeľov. Podľa ekonomicko-obchodnej riaditeľky Tamary Šatankovej tam v piatok mali ubytovaných približne 500 klientov.

16:10 - Hlavný hygienik Ján Mikas opätovne vyzval obyvateľov Oravy a okresu Bardejov, aby využili možnosť dať sa otestovať antigénovými testami.

"Zavedenie antigénových testov podporujem, pretože dokážu dostatočne a rýchlo identifikovať ľudí s veľkou vírusovou náložou - teda najviac infekčných, ktorí môžu ľahko nakaziť iných, vrátane tých najzraniteľnejších. Takýmto testovaním ich môžeme identifikovať a nariadiť domácu izoláciu. Netreba si dať následne urobiť RT-PCR test," uviedol.

Skryť Vypnúť reklamu

15:30 - Obec Smilno v Bardejovskom okrese hlási nedostatok testov na nedeľňajšie testovanie. Dôvodom je i zvýšený záujem o testovanie ľudí zo susedných okresov.

14:56 - V Bardejove je dnes aj hlavný hygienik Ján Mikas, navštívil viaceré odberové miesta.

14:10 Minister obrany Jaroslav Naď komentuje situáciu v Bardejove

“Ak by na jednom mieste chýbali testy, presunú sa z iného miesta a následne sa z vyššieho miesta presunú na chýbajúce miesto. Toto nám funguje,” potvrdil Naď.

“Našou primárnou úlohou je teraz stiahnuť ľudí, ktorí sú infekční,” dodal Naď.

Sestrička po nočnej šichte zobrala dobrovoľníctvo pri testovaní, úžasný príbeh

Minister obrany Jaroslav Naď opisuje skúsenosti z terénu

Načítavam video...

14:00 Krajniak doteraz prešiel 20 odberových miest.

Ľudia podľa jeho slov chvália vojakov, políciu aj starostov, ako to dokázali pripraviť. Stretol sa s tým, že “občania prinášajú testujúcim aj občerstvenie, darčeky, je to úžasné,” konštatuje Krajniak

Skryť Vypnúť reklamu

13:50 V hospici v Bardejovskej Novej Vsi bolo všetkých 30 zamestnancov negatívnych.

13:40 Minister obrany Jaroslav Naď prisiel do Bardejova.

Ide to celé hladko. Až to musíme chvíľami ´hamovat´

Minister obrany Jaroslav Naď

12:45 Starosta Zborova Jan Šurkala informoval, že zatiaľ majú pretestovaných cca 200 ľudí. Z toho je 7 pozitívnych.

12:15 FOTO - Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak v Zborove

12:10 “Dnes sme začali bez problémov, odberné miesta sú otvorené, ľudia prichádzajú,” hodnotil dopoludnie druhého dňa testovania v okrese Bardejov Mário Pažický z Nadrezortného komunikačného oddelenia.

11:40 V Gaboltove sa dnes netestuje, dôvodom sú chybajuci zdravotníci.

11:25 Zborov pokračuje druhým dňom testovania.

Aj dnes je účasť hojná. V porovnaní so včerajškom vylepšili systém vyvolávania - v exteriéri, kde testujú, využívajú formu megafónu.

10:45 V Zborove je momentálne minister Milan Krajniak.

Informuje o včerajšom dni s tým, že situácia bola výborne zvládnutá. Veci, ktoré sa objavili a bolo potrebne dotiahnuť, napravili počas dnešného druhého dňa.

10:00 V piatok bol o testovanie v Bardejove veľký záujem.

Situácu sme sledovali podorobne až do večera, celý priebeh si môžete prečítať tu: Minúta po minúte piatok 23.10.

9:45 V Zborove sa začal druhý odberový deň na minútu presne, teda o ôsmej ráno.

Zo začiatku bol nápor, v tejto chvíli je situácia už pokojnejšia. Zborovčania môžu chodiť aj mimo rozpisu, podľa potreby.

Aktuálne je v obci za druhý deň otestovaných zhruba 150 ľudí. Trom z nich vyšiel pozitívny test. (zdroj: Korzár)

8:45 Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina)
je dnes v okrese Bardejov.

Celoplošné testovanie v Bardejovskom okrese: Piatok 23.10. (minúta po minúte)

18:44 O 20.00 h sa veriaci spoločne s duchovenstvom a svojimi biskupmi budú modliť bolestný ruženec za odvrátenie pandémie nového koronavírusu.

18:15 Zamestnancov Národnej rady (NR) SR majú testovať na ochorenie COVID-19 budúci týždeň. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa predsedu NR SR Michaela Jurcová. V pondelok (26. 10.) sa majú v Nemocnici sv. Michala v Bratislave testovať ešte tí poslanci, ktorí tak zatiaľ neurobili.

"Testovanie zamestnancov je naplánované až ďalší týždeň v čase od 29. do 30. októbra," uviedla Jurcová s tým, že k testovaniu asistentov poslancov sa zatiaľ vyjadriť nevie.

Po piatkovom testovaní mali pozitívny výsledok aj poslanci Magdaléna Sulanová a Andrej Medvecký (obaja ĽSNS). Poslanci parlamentu sa v piatok boli dať otestovať v Nemocnici sv. Michala v Bratislave. V piatok tiež prerušili októbrovú schôdzu NR SR do utorka 27. októbra.

Pozitívny test už počas dňa potvrdil Martin Beluský (ĽSNS) a Milan Potocký (OĽaNO).

17:55 Premiér Igor Matovič avizuje dnes o 19:00 tlačovku, kde sa vyjadrí k prvému dňu celoplošného testovania na Orave a v Bardejove.

17:42 - Do Raslavíc už dorazil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

17:05 Minister obrany Jaroslav Naď informuje, že otvorené sú všetky plánované odberné miesta. „K 14:00 máme otestovaných 23 581 ľudí, z toho je 906 pozitívnych,“ napísal na sociálnej sieti. „Nezabúdajte, že Oravu a Bardejov testujeme aj v sobotu a nedeľu,“doplnil.

17:00 Približne 3,5 percenta ľudí, ktorí sa v piatok zúčastnili na testovaní na ochorenie COVID-19, identifikovali antigénové testy ako pozitívnych a zároveň najviac infekčných. Premiér Igor Matovič (OĽANO) o tom informoval na sociálnej sieti. Poznamenal, že pozitivitu odhadovali práve medzi tromi a štyrmi percentami.

16:54 V Raslaviciach je aj popoludní rad. Ako nás informoval starosta Marek Rakoš,okolo 15.30 hod. mali otestovaných vyše 300 ľudí. “A ako ma informovali,môžeme byť s výsledkami spokojní,” dodal starosta.

16:36 V obci Zborov mali približne k 14,00 hodine 4 pozitívne výsledky na 360 testovaných. Aktuálne už je testovaných asi 500 ľudí, počty ďalších pozitívnych prípadov známe nie sú.

16:05 Jaroslav Naď priznáva, že sa nepodarilo až tak odkomunikovať ľudom, aby si to rozložili na tri dni a nevytvárali sa tak rady pri čakaní na testovanie. Viacero ľudí si to naplánovalo hneď na piatok ráno, aby to mali rýchlo za sebou.

15:51 Minister Krajčí v Bardejove vyzval všetkých Slovákov, ktorí pracujú v zahraničí, aby prišli pomôcť Slovenskej republike a slovenským zdravotníkom.

15:40 O počte testovaných osôb informoval Mário Pažický. "K 13,00 hodine bolo podľa dostupných informácií testovaných v Zborove necelých 200 ľudí.” V Bardejove bolo o 13.00 hod. otestovaných podľa slov Pažického približne 1100 ľudí. Zhruba 400 ľudí z tohto počtu sa otestovalo na ZŠ Komenského.

15:35 “Dnes sme úspešne otvorili 182 odberných miest, 2 zostali uzatvorené dočasne,minimálne do zabezpečenia zdravotníckeho personálu,” informoval Mário Pažický.

15:33 Minister obrany Jaroslav Naď: „Záujem ľudí je enormný, ďaleko prevýšujúci ako sme očakávali,“ zhodnotil minister obrany Jaroslav Naď. V štyroch okresoch, v ktorých prebieha plošné testovanie - Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo a Bardejov, je momentálne nasadených 2200 pracovníkov ozbrojených síl. Naď prezradil, že do 12:00 urobili 13 648 odberov vo všetkých štyroch okresoch. Z nich zachytili 497 pozitívnych.

15:20 Bardejovčanov pomáha testovať minister zdravotníctva Marek Krajčí, Prišiel s ním aj lekár z Rakúska.

„Ľudia, ktorí sú tu od rána, potrebujú vystriedať. Tak sme im prišli pomôcť,“ povedal Krajčí, pričom zdôraznil, že neprišiel sám, ale aj s posilou.

Viac info tu: Bardejovčanov pomáha testovať minister zdravotníctva Marek Krajčí Čítajte 

15:02 Ľudia čakajú pred bardejovskou základnou školou na testovanie aj viac ako hodinu. Záujemcov stále pribúda.

14:50 Rezort obrany na testovanie vyzýva aj prostredníctvom SMS-iek, v ktorých je text: „MINISTERSTVO OBRANY SR: Vážení občania, ak sa 23-25. 10. 2020 nachádzate v okresoch Bardejov, Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo, príďte sa BEZPEČNE A ZADARMO otestovať na COVID-19 od 8-12 a 13-20 h. Priestory testovania sú schválené hlavným hygienikom. Výsledok sa dozviete do 30 min. v zalepenej obálke s inštrukciami. SPOLU TO ZVLÁDNEME!“

14:26 “Meškanie začatia testovania na niektorých miestach spôsobilo viac dôvodov,napríklad aj logistické, na dve miesta nedorazil zdravotnícky personál,” povedal Mário Pažický z nadrezortného komunikačného centra.

14:15 V Bardejove osobne testuje aj minister Krajčí.

13:31 Do Bardejova práve dorazil minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

13:24 V niektorých obciach Bardejovského okresu sa plošné testovanie na ochorenie COVID-19 ešte nezačalo, niekde sa ukutoční len jeden deň.

13:00 V obci Lenartov v Bardejovskom okrese sa začalo s testovaním na COVID-19 v piatok ráno. Ako pre TASR uviedla starostka Jana Bľandová, najprv otestovali policajta, administratívne pracovníčky a zdravotníkov.

"U nás sa testuje od piatka do nedele (25. 10.). Dnes do 12.00 h je vyhradený čas pre seniorov, imobilných ľudí a zamestnancov obce. Od 13.00 h do 20.00 h pre ostatných občanov," uviedla Bľandová s tým, že v sobotu (24. 10.) sa bude testovať v rómskej osade.

V nedeľu (25. 10.) sa bude podľa jej slov testovať na obecnom úrade a môžu sa ho zúčastniť všetci obyvatelia, ktorí majú záujem.

"Všetko prebieha v poriadku, máme aj dobrovoľníkov a ochotných zamestnancov obce," dodala Bľandová.

12:40 Zákaz vychádzania, ktorý bude na Slovensku platiť od soboty (24. 10.), sa netýka cesty do a zo zamestnania. Rovnako cesty na výkon podnikateľskej činnosti alebo inej obdobnej činnosti. Na Orave a v Bardejove je potrebné mať so sebou na využitie výnimky aj negatívny test.

12:11 Vzniknuté problémy v súvislosti s plošným testovaním na ochorenie COVID-19 v Bardejove aktuálne rieši mestský krízový štáb.

12:06 Na Komenského ulici v Bardejove zatiaľ prebieha testovanie bez problémov.

11: 42 Testovanie prebieha aj v obci Mokroluh.

11:21 Manželia sa prišli do Zábavy otestovať, museli sa však vrátiť domov.

11: 19 V obci Ondavka,najmenšej obci okresu,majú už o 11.00 hod po testovaní. Testovali v stane pred obecným úradom. Podľa slov starostky sa zúčastnilo 8 ľudí,všetci sú negatívni.

11:05 V Zábave ešte len stavajú stan. Testovanie ohlásili na 14,00 hod.

11:03 V Bardejovskej Zábave sa testovanie ešte nezačalo. Dôvodom je chýbajúci zdravotnícky personál.

10:12 "Čakáme,kým neprší,dá sa to," konštatuje pani,ktorá stojí pred kinom Žriedlo v Bardejovských kúpeľoch v rade ako prvá.

10:08 V Bardejovských kúpeľoch sa pred kinom Žriedlo testovanie ešte nezačalo. Podľa našich informácií sa čaká na príchod zdravotníkov.

10:01 Jeden z vojakov vyzýva občanov Zborova aby sa rozostúpili. "Nestojte na jednom mieste,rozostúpte sa. Nehnevajte sa,že na vás musím kričať, keď ste vo veku mojich rodičov. Ale chráňte sa,svoje zdravie," upozorňuje hlasným hlasom jeden z vojakov.

9:50 Pilotné celoplošné testovanie pokračuje. Obyvatelia obce Zborov sú disciplinovaní.

9:25 Od skorého rána čakalo približne 100 obyvateľov Bardejova pred Základnou školou na ulici Komenského

8:45 Na výledok sa musí čakať 17-18 minút.

8:40 Podľa informácií starostu Rakoša by sa v Raslaviciach malo dať podľa štatistík otestovať 2028 ľudí.

8:30 Starosta Raslavíc Marek Rakoš vysvetľuje, že najprv museli otestovať personál. Išlo o približne 20 ľudí.

8:00 Odberné miesta v Bardejovskom okrese otvorili. Očakávajú nápor ľudí, ktorí sa budú chcieť dať otestovať.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Najčítanejšie na My Šariš

Inzercia - Tlačové správy

 1. 4 hi-tech inovácie, ktoré zmenia Slovensko
 2. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 3. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 4. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 5. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 6. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 7. Šéf Accenture: Nie je nič nezvyčajné, že mám paralelne dva mítingy naraz
 8. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 9. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 10. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 1. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 2. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 3. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 4. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 5. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 6. Stanovisko Asociácie moderných benefitov k TK RÚZ
 7. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 10. QSI International School of Bratislava
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 22 967
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 069
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 164
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 5 810
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 5 795
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 733
 7. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 336
 8. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 3 309
 9. Bratislavu bude sprevádzať luxus 3 135
 10. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 106

Blogy SME

 1. Samuel Ivančák: Úvaha (nielen) o rozhlasových kvótach
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží
 3. Anton Kaiser: Florencia I.
 4. Ján Marton: Život ohrozujúce škodlivé potraviny ostávajú utajené v tabuľkách potravinovej správy. Takto môžeme pokapať ako myši.
 5. Zuzana Cascino: Keď bzučí poézia.
 6. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #20 - Vyšetrenia a kontroly počas domácej liečby
 7. Martin Šuraba: Dvojčatá z Osvienčimu
 8. Igor Múdry: Tlstá
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 447
 2. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 7 036
 3. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 927
 4. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 662
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 5 567
 6. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 5 348
 7. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 5 185
 8. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 565
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z MY Šariš

Prešovčania mali z cenného víťazstva proti Španielom obrovskú radosť.

Víťazstvom nad španielskym vicemajstrom vstúpili do nového ročníka Európskej ligy hádzanári nášho Tatrana Prešov.


12 h
12 stoličiek

12 stoličiek je titul ruskej klasiky, ktorý je aktuálny aj dnes. Uvedú ho v premiére v Divadle Alexandra Duchnoviča.


16 h

Dnes v MY Športujeme aj o tom, ako sa darilo mladíkom v kvalifikácii na futbalové ME.


18 h
Zo zápasu HC Grotto Prešov vs. HC Slovan Bratislava.

V rámci deviateho kola posledný celok tabuľky hostil favorita súťaže bratislavský Slovan.


18. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Muža bez respirátora policajti najskôr vyviedli z budovy Klientskeho centra Okresného úradu v Prievidzi a následne ho za pomoci donucovacích prostriedkov spacifikovali. Zatiaľ čo verejnosť postup polície kritizuje, oni sa obhajujú a situáciu vysvetľujú.


15 h

Môžu sa majitelia bytov brániť pred fajčiarmi na balkónoch? S otázkami sme sa obrátili na právnika, bytového správcu i realitného makléra.


18. okt

Od podelka sa bude najprísnejšími pravidlami riadiť až desať okresov v krajine.


a 1 ďalší 14 h

Zlyhanie softvéru označila za dezinformáciu.


11 h

Blogy SME

 1. Samuel Ivančák: Úvaha (nielen) o rozhlasových kvótach
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží
 3. Anton Kaiser: Florencia I.
 4. Ján Marton: Život ohrozujúce škodlivé potraviny ostávajú utajené v tabuľkách potravinovej správy. Takto môžeme pokapať ako myši.
 5. Zuzana Cascino: Keď bzučí poézia.
 6. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #20 - Vyšetrenia a kontroly počas domácej liečby
 7. Martin Šuraba: Dvojčatá z Osvienčimu
 8. Igor Múdry: Tlstá
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 447
 2. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 7 036
 3. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 927
 4. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 662
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 5 567
 6. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 5 348
 7. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 5 185
 8. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 565
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu