Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Prešovčanky v domácom prostredí svoj tieň neprekonali

Na Sláviu EU Bratislava nestačili ani na domácej palubovke a boje v play-off sa tak pre ne skončili.

Prešovčanky sa po dvoch prehrách lúčia s play - off.Prešovčanky sa po dvoch prehrách lúčia s play - off. (Zdroj: TASR - Ilustračné)

PREŠOV. V sobotu pokračovala volejbalová parfems.sk extraliga žien druhými zápasmi štvrťfinále play-off.

Prešovské volejbalistky na domácej palubovke privítali Sláviu EU Bratislava.

Prvý zápas vyhrali v hlavnom meste hráčky Slávie 3:1, ale nemali to ľahké.

Prešovčanky odohrali v Bratislave dobré stretnutie a nebyť strachu z víťazstva, tak sa mohlo konať najväčšie prekvapenie tohtosezónneho play-off.

Hráčky Slávie si v zápase s Prešovčankami robili, čo chceli

Od úvodu bolo cítiť, že domáce hráčky majú pred svojím súperom až prílišný reš-pekt, a takto to aj na palubovke vyzeralo.

Slávistky si od začiatku hrali svoju hru a hneď v úvode si vypracovali päťbodový náskok 1:6, ktorý postupom času narastal 2:9, 3:12 a 5:18.

Hra domácich hráčok pripadala chaoticky a debakel bol neodvrátiteľný.

V prvom sete Prešovčanky uhrali len osem lôpt a boli rady, že sa úvodný set skončil.

Druhý set sa začal ako úvodný a východniarky vo výbornej atmosfére pôsobili stále kŕčovito 0:7.

Prešovčanky síce pomaličky začali z náskoku Slávie ukrajovať, ale dráma sa nekonala 4:7, 8:11 a 10:12.

Hostiteľky začali kopiť mnoho chýb, a tak nemali nárok ani v druhom sete 18:25.
Tretí set sa ničím neodlišoval od prvých dvoch.

Favorit bol jednoznačne lepší a domáce hráčky stále pôsobili ľahkovážne a bolo vidieť, že to chcú mať čím skôr za sebou.

Množstvo chýb a bez dôrazu na sieti bolo príčinou, že v treťom sete uhrali 15 bodov.

Prešovčanky, Brusno a porazený z dvojice Trnava – Nové Mesto nad Váhom budú súčasťou trojčlennej skupiny o 5. – 7. miesto.

V nej si družstvá zmerajú sily každý s každým doma aj vonku.

Prvé kolo sa odohrá 14. marca a záverečné 1. apríla.

Siedme družstvo v konečnom poradí čaká prelínacia súťaž, v ktorej bude súperiť o dve miestenky do extraligy 2020/21 s víťazmi I. ligy západ a východ.

Hlasy po zápase:

Roman Németh, tréner Prešova: „Zápas sme absolútne nezvládli, od začiatku sme pôsobili kŕčovito, neboli sme dôrazní v žiadnej činnosti. Slávii gratulujem k postupu do semifinále.“

Michal Matušov, tréner Slávie EU: „Na pôde Prešova naše dievčatá podali diametrálne odlišný výkon ako v prvom zápase. Od začiatku sme hrali veľmi koncentrovane, dôrazne s vysokou efektivitou, a tým sme domáce v podstate k ničomu nepustili. Zmena rytmu v tréningu priniesla svoje.“