Sobota, 28. marec, 2020 | Meniny má Soňa

Prešovčanky si z Trnavy odviezli bod

To čo predvádzali trnavskí diváci v hľadisku bolo na zamyslenie

Prešovčanky získali v Trnave jeden bod.Prešovčanky získali v Trnave jeden bod. (Zdroj: TASR)

PREŠOV. Cez víkend pokračovala parfems.sk extraliga volejbalistiek zápasmi 2. kola nadstavbovej časti.

Prešovské volejbalistky cestovali na západné Slovensko, kde ich na svojej palubovke čakali hráčky Trnavy.

V prvom kole nadstavby porazili Prešovčanky na domácej pôde Brusno 3:2 a do Trnavy sa vybrali opäť bodovať.

Prvé dva sety?...zimný spánok

Úvod prvého setu zachytili lepšie domáce volejbalistky a hneď vyhrávali 2:0 a 7:3.

Prešovčanky síce znížili na 7:4, ale domáce hráčky boli pri chuti a zvyšovali svoj náskok 9:4, 11:5 a 12:6.

Východniarky korigovali stav na 12:9, ale dobrá hra na sieti v podaní Trnavy nedovolila Prešovu priblížiť sa bodovo na domáci tím 16:10 a 18:11.

Prešovčanky kopili kopec chýb a ich hra nemala hlavu ani pätu. Nakoniec domáce hráčky zvíťazili v prvom sete 25:17.

Vstup do druhého setu mali hostiteľky famózny a hneď v úvode bolo 6:0. Hráčky Prešova boli súce na uterák a chaos v hre pokračoval.

Hrali nekoncentrovane a ich hra pripadala niekedy až komicky.

Domáce hráčky zvyšovali svoj náskok a robili si s Prešovčankami čo chceli 11:5, 16:6 a 22:8. Nakoniec uštedrili Prešovu v druhom sete debakel 25:9.

Zimný spánok?...nie, radosť z hry

Tretí set mal byť podľa predvedenej hry v dvoch setoch iba formalita pre domáce družstvo, ale opak bol pravdou.

Hostky vstali zo zimného spánku o päť minút dvanásť a keď sa k tomu pridala aj ľahkovážnosť domácich hráčok, karta sa obrátila.

Pozitívny herný zvrat Prešovčaniek robil domácemu družstvu ťažkosti. Východniarky začali hrať volejbal a len ťažko kto zápas videl mohol pochopiť ich prvé dva sety.

Od začiatku tretieho setu držali opraty v rukách 0:2, 2:5, 6:12, 12:19 a 13:21.

Nakoniec Prešovčanky vyhrali tretí set 18:25 a znížili celkový stav zápasu na 2:1.

Vo štvrtom sete nechceli východniarky poľaviť v nastavenom trende, ale hneď v úvode ich domáce družstvo schladilo 4:1.

Prešovčanky sa ale nezľakli a stále produkovali svoju aktívnu hru až sa im podarilo otočiť stav na 4:5. Od tejto chvíle ale opäť dominovali, boli lepšie na sieti a ich aktívna hra slávila úspech.

Pomaličky zvyšovali svoj náskok a domáce hráčky nevedeli “kudy-kam“ 5:11, 6:15, 8:18 a 12:20.

Trnavčanky znížili na rozdiel šiestich bodov, ale v ich podaní to bolo veľmi málo a štvrtý set prehrali 16:25.

Nasledoval tajbrejk, ktorý po prvých dvoch setoch bol len snom hosťujúcich hráčok. Trnave vyšiel vstup do piateho setu a to bolo aj rozhodujúce.

Hneď v úvode bol stav 3:1 a 6:2. Prešovčanky sa nechceli vzdať vidiny dvoch bodov a znížili na 6:4, ale bolo vidno, že sú v kŕči.

Nakoniec tajbrejk zvládli lepšie domáce hráčky, keď vyhrali 15:11. Prešovčanky nezvládli piaty set hlavne v hlavách.

Po prvých dvoch setoch by nedal na hráčky Prešova nikto ani cent.

Predvádzali chaotickú hru bez myšlienky a ich hra k volejbalu mala ďaleko.

Po dvoch setoch sa ale karta obrátila, východniarky boli lepšie v každom ukazovateli, hrali výborne na sieti a domáce hráčky boli súce na uterák.

Diváci si prišli na svoje a aj keď si domáci priaznivci mysleli po dvoch setoch že to majú za tri body, tak sa mýlili.

Aký vie byť volejbal krásny a napínavý... ale máj aj niekedy odvrátenú tvár. To čo predvádzali trnavskí diváci v hľadisku bolo na zamyslenie.

Vulgárne nadávky realizačnému tímu a hlavne hráčkam Prešova bolo cez čiaru. Bola to hanba...ale hanba pre domáce hľadisko.

Je jasné, že Trnavčanky ešte zavítajú do Prešova o necelí mesiac a taktiež je jasné, že prešovské hľadisko im zatlieska keď zabodujú a nezníži sa na jednu “tupú hlavu“. Ako sa vraví “všetko je o inteligencii“.

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Po prvom a druhom sete to s nami vyzeralo výborne a s Prešovom na uterák, lenže za stavu 2:0 sa začal nový zápas a na uterák sme boli my. Mali sme lepší vstup do piateho setu a vedenie sme si držali až do konca."

Roman Németh, tréner Prešova: "Prvých dvoch setov zápasu sme sa ani nezúčastnili. Pôsobili sme nekoncentrovane, ustráchane, bojazlivo a súper to naplno využil. V úvode tretieho setu sme sa prebrali a začali sme hrať volejbal. Zlepšili sme všetky činnosti a vyrovnali sme. Úvod tajbrejku sme absolútne nezvládli, opäť sme do systému priniesli chaos, nedodržiavali sme dohodnuté veci, Trnava nám odskočila a už sa to len dohralo. Doteraz som si myslel, že volejbal je šport pre inteligentných ľudí, po včerajšku o tom presvedčený nie som; vulgárne pokriky, nadávky hráčkam súpera do hľadiska nepatria."

1. Safari v Afrike: Vidieť divé zvieratá je ohromný zážitok