Streda, 12. august, 2020 | Meniny má DarinaKrížovkyKrížovky

Prešovčanky si z Trnavy odviezli bod

To čo predvádzali trnavskí diváci v hľadisku bolo na zamyslenie

Prešovčanky získali v Trnave jeden bod.Prešovčanky získali v Trnave jeden bod. (Zdroj: TASR)

PREŠOV. Cez víkend pokračovala parfems.sk extraliga volejbalistiek zápasmi 2. kola nadstavbovej časti.

Prešovské volejbalistky cestovali na západné Slovensko, kde ich na svojej palubovke čakali hráčky Trnavy.

V prvom kole nadstavby porazili Prešovčanky na domácej pôde Brusno 3:2 a do Trnavy sa vybrali opäť bodovať.

Prvé dva sety?...zimný spánok

Úvod prvého setu zachytili lepšie domáce volejbalistky a hneď vyhrávali 2:0 a 7:3.

Prešovčanky síce znížili na 7:4, ale domáce hráčky boli pri chuti a zvyšovali svoj náskok 9:4, 11:5 a 12:6.

Východniarky korigovali stav na 12:9, ale dobrá hra na sieti v podaní Trnavy nedovolila Prešovu priblížiť sa bodovo na domáci tím 16:10 a 18:11.

Prešovčanky kopili kopec chýb a ich hra nemala hlavu ani pätu. Nakoniec domáce hráčky zvíťazili v prvom sete 25:17.

Vstup do druhého setu mali hostiteľky famózny a hneď v úvode bolo 6:0. Hráčky Prešova boli súce na uterák a chaos v hre pokračoval.

Hrali nekoncentrovane a ich hra pripadala niekedy až komicky.

Domáce hráčky zvyšovali svoj náskok a robili si s Prešovčankami čo chceli 11:5, 16:6 a 22:8. Nakoniec uštedrili Prešovu v druhom sete debakel 25:9.

Zimný spánok?...nie, radosť z hry

Tretí set mal byť podľa predvedenej hry v dvoch setoch iba formalita pre domáce družstvo, ale opak bol pravdou.

Hostky vstali zo zimného spánku o päť minút dvanásť a keď sa k tomu pridala aj ľahkovážnosť domácich hráčok, karta sa obrátila.

Pozitívny herný zvrat Prešovčaniek robil domácemu družstvu ťažkosti. Východniarky začali hrať volejbal a len ťažko kto zápas videl mohol pochopiť ich prvé dva sety.

Od začiatku tretieho setu držali opraty v rukách 0:2, 2:5, 6:12, 12:19 a 13:21.

Nakoniec Prešovčanky vyhrali tretí set 18:25 a znížili celkový stav zápasu na 2:1.

Vo štvrtom sete nechceli východniarky poľaviť v nastavenom trende, ale hneď v úvode ich domáce družstvo schladilo 4:1.

Prešovčanky sa ale nezľakli a stále produkovali svoju aktívnu hru až sa im podarilo otočiť stav na 4:5. Od tejto chvíle ale opäť dominovali, boli lepšie na sieti a ich aktívna hra slávila úspech.

Pomaličky zvyšovali svoj náskok a domáce hráčky nevedeli “kudy-kam“ 5:11, 6:15, 8:18 a 12:20.

Trnavčanky znížili na rozdiel šiestich bodov, ale v ich podaní to bolo veľmi málo a štvrtý set prehrali 16:25.

Nasledoval tajbrejk, ktorý po prvých dvoch setoch bol len snom hosťujúcich hráčok. Trnave vyšiel vstup do piateho setu a to bolo aj rozhodujúce.

Hneď v úvode bol stav 3:1 a 6:2. Prešovčanky sa nechceli vzdať vidiny dvoch bodov a znížili na 6:4, ale bolo vidno, že sú v kŕči.

Nakoniec tajbrejk zvládli lepšie domáce hráčky, keď vyhrali 15:11. Prešovčanky nezvládli piaty set hlavne v hlavách.

Po prvých dvoch setoch by nedal na hráčky Prešova nikto ani cent.

Predvádzali chaotickú hru bez myšlienky a ich hra k volejbalu mala ďaleko.

Po dvoch setoch sa ale karta obrátila, východniarky boli lepšie v každom ukazovateli, hrali výborne na sieti a domáce hráčky boli súce na uterák.

Diváci si prišli na svoje a aj keď si domáci priaznivci mysleli po dvoch setoch že to majú za tri body, tak sa mýlili.

Aký vie byť volejbal krásny a napínavý... ale máj aj niekedy odvrátenú tvár. To čo predvádzali trnavskí diváci v hľadisku bolo na zamyslenie.

Vulgárne nadávky realizačnému tímu a hlavne hráčkam Prešova bolo cez čiaru. Bola to hanba...ale hanba pre domáce hľadisko.

Je jasné, že Trnavčanky ešte zavítajú do Prešova o necelí mesiac a taktiež je jasné, že prešovské hľadisko im zatlieska keď zabodujú a nezníži sa na jednu “tupú hlavu“. Ako sa vraví “všetko je o inteligencii“.

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Po prvom a druhom sete to s nami vyzeralo výborne a s Prešovom na uterák, lenže za stavu 2:0 sa začal nový zápas a na uterák sme boli my. Mali sme lepší vstup do piateho setu a vedenie sme si držali až do konca."

Roman Németh, tréner Prešova: "Prvých dvoch setov zápasu sme sa ani nezúčastnili. Pôsobili sme nekoncentrovane, ustráchane, bojazlivo a súper to naplno využil. V úvode tretieho setu sme sa prebrali a začali sme hrať volejbal. Zlepšili sme všetky činnosti a vyrovnali sme. Úvod tajbrejku sme absolútne nezvládli, opäť sme do systému priniesli chaos, nedodržiavali sme dohodnuté veci, Trnava nám odskočila a už sa to len dohralo. Doteraz som si myslel, že volejbal je šport pre inteligentných ľudí, po včerajšku o tom presvedčený nie som; vulgárne pokriky, nadávky hráčkam súpera do hľadiska nepatria."

1. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
  2. Mimoriadna akcia: K ročnému online predplatnému kávovar zdarma
  3. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
  4. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
  5. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
  6. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
  7. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
  8. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
  9. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
  10. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
  1. Mio Pilot: moderní navigace s bezplatnými aktualizacemi
  2. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
  3. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
  4. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?

Tatran Prešov zrušil výjazd na zápasy do Chorvátska

Pandémia koronavírusu narušila program prešovských hádzanárov.

Prešovčania museli upraviť svoj najbližší program.

Stavili na vlastných hráčov. Nová sezóna bude s odchovancami

Vedenie klubu v Malom Šariši pracovalo na obmene kádra a skrášľovaní areálu ihriska.

Domy v okolí vybuchnutej a už zbúranej bytovky na Mukačevskej ulici, vchody č. 3, 5 a 9.