Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Matej Krajňák dominuje v top karate súťažiach

Prešovskí karatisti s úspechmi aj na medzinárodnej scéne.

Prešovčania na súťaži v Chorvátsku.Prešovčania na súťaži v Chorvátsku. (Zdroj: Archív klubu)

PREŠOV. Už je tomu mesiac čo sa 9. novembra konal turnaj karatistov Hungarian Open GRAND PRIX - Saman Cup 2019, ktorý bol pre kategóriu kadetov, juniorov, U21 zaradený ako nominačný na Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov, U21 2020 v Maďarsku.

Svoje zastúpenie mal na turnaji aj klub PRESOV KARATE KIDS.

Tí získali z tohto ťažkého podujatia šesť medailí ( 1-3-2). PRESOV KARATE KIDS opäť nesklamali a pod hlavičkou VÚKABU bodovali aj na tejto nominačnej skúške a ako jeden z mála slovenských klubov doniesli domov viac ako päť cenných kovov.

Opäť exceloval Matej Krajňák, ktorý na súťaži dominoval a už niekoľko krát vyhral prvé miesto v medzinárodných súťažiach.

Z mladého talentovaného Prešovčana rastie nádejný športovec.

Má vynikajúce výsledky aj z motorických pohybových testov a potvrdzuje, že vo svojom veku je na Slovensku svojou výkonnosťou aj výsledkami jeden z najlepších.

Na turnaji získali striebornú medailu aj Melánia Laciová, Veronika Jalowiczorová a Inga Salaganičová.

Bronzom sa môžu pochváliť aj Amália Jaššová s Markom Kašprišinom. Boje o tretie miesto prehrali Manuel Laci, Michaela Bryndzová a Marko Jalowiczor.

Následne PRESOV KARATE KIDS cestovali na 2.kolo SR pohára kadetov a juniorov do Šurian, ktoré sa konalo 16.novembra.

JUNIOR PREŠOV skončil danú súťaž so ziskom štyroch medailí (1-0-3).

Výprava PRESOV KARATE KIDS cestovala do Šurian s cieľom zopakovať super výsledky z 1.kola Slovenského pohára, ktoré sa konalo v Košiciach.

V kumite žiaril Manuel Laci, ktorý dominoval nad súpermi s obrovskou prevahou.
Kvalitné výkony podali aj Inga Salaganičová, Veronika Jalowiczorová a Samuel Simko, ktorí priniesli z juhu Slovenska bronzové medaily.

Ostatní PREŠOV KARATE KIDS zabojovali, ale nestačilo to výkonmi na medailu. Kombinácia pravidelných tréningov a nasadenia na nich doľahli.

Ďalšími súťažami, kde sa výpravy PRESOV KARATE KIDS zúčastnili v poslednej dobe, boli aj súťaže v Chorvátsku, Českej republike a na Slovensku v Trstennej.

Tam podávali super výkony súrodenci Jalowiczorovci a Michaela Bryndzová, ktorí na daných podujatiach získali niekoľko medailových ocenení.

Za zmienku stojí najmä súťaž Karate cup 2019 v Chorvátskom Slavonskom Brode, ktorá sa konala dňa 20.októbra. PRESOV KRATE KIDS získali 5 medailí (1-2-2) pre Prešov.

Turnaj bol mimoriadne kvalitne obsadený a Prešovčania sa opäť v konkurencii nestratili a vybojovali skvelé výsledky.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.