Nedeľa, 7. jún, 2020 | Meniny má RóbertKrížovkyKrížovky

Prešovčanky konečne prelomili nepriaznivú sériu

Volejbalistky si pripísali prvú výhru v lige.

Prešovčanky sa konečne dočkali víťazstvá.Prešovčanky sa konečne dočkali víťazstvá. (Zdroj: TASR - Ilustračná fotka)

PREŠOV. Do odvetnej časti vstúpila zápasmi ženská volejbalová parfems.sk extraliga.

V ôsmom kole privítali Prešovčanky na svojej palubovke družstvo HIT UCM Trnava.

Obe družstvá okupujú posledné priečky tabuľky a tak nebolo pochýb, že tento zápas mal svoj náboj.

V prvom kole extraligy boli úspešnejšie hráčky Trnavy, ktoré na svojej palubovke vyhrali 3:1(18,-21,21,21).

Domáci celok v tejto sezóne ešte neokúsil príchuť víťazstva a tak nie je div, že si proti Trnave veril.

Úvod v podaní Prešovčaniek

Do zápasu vstúpili domáce hráčky dobre, boli agresívne na sieti a sršali pohybom.

Hostky držali s domácimi hráčkami krok len do stavu 7:6.

Prešovčanky zvyšovali svoj náskok 13:8, 16:9 a boli pri chuti.

Aj keď Trnavčanky znížili tromi loptami stav na 16:12 domáce hráčky nepanikárili a hrali svoju hru, ktorá na Trnavčanky platila.

Zlom nastal za stavu 19:16, keď hostky dva krát chybili a keď Gavroňová dva krát zvládla útok bolo o prvom sete rozhodnuté.

Stav prvého setu 25:17 bol úplne zaslúžený.

Do druhého setu vstúpili lepšie opäť východniarky 2:0, 5:2 a 7:4, ale hráčky Trnavy nechceli predať svoju kožu ľahko a držali sa svojho súpera ako kliešť.

Postupom času Prešovčanky nepochopiteľne znervózneli a prestali byť dôrazné v útoku.

Od stavu 16:13 mali výpadok a boli nedôrazné na sieti, čo hostky využili a otočili stav na 16:17.

Aj keď vyrovnávala Pisarčíková na 17:17 bolo to málo a pri chuti boli Trnavčanky 17:19 a 18:20.

Záver druhého setu bol dramatický kde o výsledku (25:22) rozhodli dve veci a to chyby Trnavy a domáca hráčka Dudarenková.

Herná katastrofa v treťom sete

Úvod tretieho setu patril domáci hráčkam 3:1, 5:2, 7:3 a 8:5. Trnava ale aj vďaka dvom esám Grófovej otočila stav na 8:9 a Prešovčanky prestali hrať to čo chceli.

Začali kopiť veľa chýb a dôraz na sieti bol doslova nuloví.

Aj keď znížila Pisarčíková stav na 16:20, bolo to málo platné a hráčky VK pokračovali v takom nedôraze, že sa na to nedalo pozerať.

Tréner Németh len nepochopiteľne krútil hlavou na výkonom svojich zvereniek a v tej chvíli by nechcel byť nikto v jeho koži.

Tretí set vyhrali úplne zaslúžene Trnavčanky 25:16.

Do štvrtého setu motivoval svoje hráčky tréner Németh excelentne a od úvodu vynikajúco hrajúce Prešovčanky nepustili Trnavu praktický k ničomu.

Do stavu 9:3 bodovali Trnavčanky len vďaka nevynútených chýb domácich hráčok. Dobrou hrou si Prešovčanky držali vysoký náskok 11:5, 15:7, 17:11 a 21:12.

Od tohto stavu hráčky Prešova úplne vypli a svojim laxným prístupom pripustil drámu.

Výpadok domácich hráčok v závere štvrtého setu ale Trnavčanky nevyužili a tak z Prešova odišli bez bodu po prehre 25:22 a celkovo 3:1.

Zápas mal v hre VK Prešov pozitíva ale aj negatíva.

Hlavným negatívom je už dlhšiu dobu to, že hlava mladých hráčok nefunguje celý zápas a preto sa hráčky v zápase neskutočne natrápia.

V treťom sete odišli od svojej hry už v polovici setu a to znamenalo prehru o deväť bodov, čo je s tímom aký ma Trnava na svojej palubovke veľa.

Nepochopiteľné sa stalo aj v záverečnom sete, keď do konca chýbali štyri lopty a náskok deviatich lôpt.

Katastrofálny výkon z minúty na minútu si pravdepodobne nevie vysvetliť ani tréner Peter Németh, ktorému by som sa nečudoval ak by po zápase navštívil srdciara.

Pozitívom je, že mladý tím napreduje. Od prvého zápasu v lige nastal progres a hráčky majú potenciál hrať ešte lepšie, čo bolo vidieť aj v zápasoch s favoritmi súťaže, ale pravdepodobne je potrebné niečo zmeniť, aby hra bola po celý zápas taká, akú si tréner Németh predstavuje.

Hlasy po zápase:

Roman Németh, tréner Prešova:
"Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. V prvom sete sme hrali to, čo sme trénovali a bavili sme sa volejbalom. V druhom sete sme znervózneli, začali sme kopiť chyby, pokazili sme opäť neskutočné množstvo podaní a prestali sme byť dôrazní v útoku, ale našťastiesa v koncovke zobudila nahrávačka s legionárkou. Na tretí set sa z našej strany nedalo pozerať, chyba na chybu. Štvrtý sme začali dobre, mrzí ma, že za takmer rozhodnutého stavu sme vlastnou nedôraznosťou pripustili drámu nakoniec so šťastným koncom pre nás. Celé to bolo z našej strany nervózne. Musíme sa naučiť vziať zodpovednosť na seba a nespoliehať sa na druhých. Som spokojný s víťazstvom."

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Prešov dnes urobil pre víťazstvo úplné maximum. Od začiatku bolo cítiť tlak na všetko a atmosféra bola ako na futbale. Je až prekvapivé, čo dokáže päť chlapov urobiť v hale, a to bol ten rozhodujúci faktor, ktorý domácim pomohol k víťazstvu."