Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Prešovské volejbalistky neboli ďaleko od veľkého prekvapenia

O zápase rozhodla skúsenosť Pezinka.

Prešovčanky cez víkend nestačili na Pezinok.Prešovčanky cez víkend nestačili na Pezinok. (Zdroj: Archív klubu)

PREŠOV. Ženská volejbalová parfems.sk extraliga mala v sobotu na programe tri zápasy 6.kola základnej časti.

Volejbalistky VK Prešov privítali na svojej palubovke Strabag VC Bilíková Pezinok.

Obe družstvá sa stretli aj 23.októbra v rámci prvých zápasoch štvrťfinále Slovenského pohára.

Zápas vtedy vyznel jednoznačne v prospech Pezinka 0:3 (-7, -20, -14) a aj preto chceli Prešovčanky viac potrápiť tohto súpera.

Favoritovi uchmatli set, ale mohli aj dva

Zápas začali domáce hráčky bez rešpektu a do svojho súpera sa pustili akoby boli oni favoritom stretnutia.

Prvých šesť bodov domácich zaznamenala Dudarenková s Kotuličovou a razom bol stav 6:2.

Hostiteľky boli pri chuti, hrali zodpovedne a držali súperky na dištanc a keď sa k tomu pridali aj chyby v družstve Pezinka bol stav 13:7.

Prešovčanky si držali sľubný náskok 15:8, 16:10, 18:13 a ak Kotuličová zvládla úspešne blok bol stav 22:16.

Domáci diváci v hale čakali či sa stane to, čo nikto nepredpokladal a Prešovčanky zoberú Pezinku aspoň set.

Stalo sa, ale ak Strabag vyrovnal na 22:22 ich nádeje klesali na minimum.

Nakoniec domáce hráčky premenili druhý setbal a po vynikajúcom výkone vyhrali úvodný set 26:24.

Úvod druhého setu bol ako na hojdačke a obe družstvá chceli čím skôr prikloniť misky váh na svoju stranu 3:2, 5:5, 7:5, 7:8 a 9:8.

Domáce hráčky hrali stále výborne, ale postupom času sa ukázala kvalita Pezinka a hostia utiekli svojmu súperovi na rozdiel šiestich bodov 13:19.

To sa ale nepáčilo domácej univerzálke Svitekovej, ktorá v tej chvíli excelovala a piatimi loptami znížila stav na 18:20.

Nakoniec záver druhého setu zvládli lepšie favorizované hostky 25:19 a vyrovnali stav na 1:1.

Tretí set bol diametrálne odlišný od prvých dvoch.

Prešovčanky akoby sa zľakli, že môžu byť favoritovi vyrovnaným súperom.

Hneď na začiatku sa prezentovala Sedláčková dvoma esami v rade a keď ju napodobnila aj Ráchelová rýchlo bol stav 2:8.

Hráčky Prešova prestali hrať svoju hru a to bol dôvod prečo Pezinku uľahčili víťazstvo v treťom sete o desať bodov.

Štvrtý set bol kto s koho. Ak by východniarky zobrali Pezinku bod, bolo by to veľké prekvapenie, ale aj zadosťučinenie za prístup v tomto zápase.

Začali dobre a boli aj na tom herne lepšie ako ich súperky 3:1, 6:3 a 8:5.

Pezinčanky síce štyrmi loptami otočili stav na 8:9, ale mladé domáce družstvo bojovalo a výborná hra na sieti im prinášala úspech 13:11.

Vzápätí hosťujúce hráčky štyrmi bodmi v rade opäť priklonili misky váh na svoju stranu čo bolo pre ďalší vývoj setu rozhodujúce, ale aj napriek tomu sa Prešovčanky nevzdávali a ak zvládla Pisarčíková úspešný útok bol stav 20:19.

Dokonca ak Vrabcová úspešným blokom dala 22 bod domácich, schyľovalo sa k veľkému prekvapeniu.

Hostky z Pezinka ale otočili na 23:22 a v závere využili prvý mečbal 25:23.

Zápas spĺňal prísne kritéria hlavne v domácom družstve, výnimkou bol ale tretí set.

Mladé Prešovčanky sa súpera nezľakli a neboli ďaleko od prekvapenia a bodového zisku.

Klobúk dole ako pristúpili k zápasu kde boli outsiderom.

O zápase rozhodla skúsenosť Pezinka. Najproduktívnejšou hráčkou VK Prešov bola s osemnástimi bodmi Sophie Sviteková.

Hlasy trénerov:

Roman Németh, tréner Prešova: "Myslím si, že v našej hre je vidieť zlepšenie. Jedno oko sa dnes smeje a druhé plače. Neviem, čo potrebujeme vidieť a zažiť, aby sme pochopili, že na druhej strane stoja ľudia z mäsa a kostí. V prvom sete sme do bodky dodržiavali, čo sme si povedali a boli sme odvážni, potom sme sa zľakli, prestali sme prihrávať, byť dôslední vo všetkých činnostiach a Pezinok vzal opraty zápasu do svojich rúk. Vo štvrtom sete sme sa začali biť o výsledok, žiaľ na skúsenejšieho súpera to nestačilo. Musíme byť dôslední v každej hernej činnosti od začiatku do konca zápasu a potom sa dostaví výsledok. Na keby sa nehrá a súperovi gratulujem k víťazstvu."

Eva Koseková, trénerka Pezinka: "Tento týždeň sme dobre trénovali, tak ma mrzí, že sme to nepreniesli do zápasu. Prvý a štvrtý set sme naším prístupom dovolili Prešovčankám, aby naplno využili svoj potenciál, čo sa im čiastočne podarilo. Je škoda, že zbytočne strácame sety so súpermi, kde by sme mali mať navrch."