Piatok, 22. november, 2019 | Meniny má Cecília

Krajňák a Jalowiczorová valcujú čo sa dá

Október bol z pohľadu Prešov Karate Kids mimoriadne úspešný.

Prešovčania v Chorvátsku.Prešovčania v Chorvátsku.(Zdroj: Ľubomír Čiernik)

PREŠOV. Je tomu už mesiac čo v dňoch 4.-6.októbra 2019 sa v chorvátskej Rijeke konal 19. ročník CROATIA OPEN, ktorý bol pre kategórie kadetov, juniorov a U21 zaradený ako nominačný turnaj na Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21 2020 v Maďarsku.

O medaile bojovali v Chorvátsku aj pod Ľubovnianskym hradom

Medzinárodnej súťaže CROATIA OPEN sa zúčastnili aj mladí prešovskí karatisti z klubu Prešov karate kids.

Karate klub JUNIOR Prešov hradil komplet výdavky vybraným reprezentantom JUNIOR-u na tejto skvelej medzinárodnej súťaži.

V reprezentačnom kimone štartovala v slovenských farbách ako prvá Prešovčanka Michaela Bryndzová, ktorá však vypadla v 1.kole.

Aj napriek prehre patrí do nominácie reprezentačného kimona. Ostatní reprezentanti KK JUNIOR Veronika a Marko Jalowiczorovci a Gregor Lehotský bojovali čo im sily stačili, ale na medailu nedosiahli.

Veronike sa ušla zemiaková medaila, ale výkon tejto dynamickej pretekárky potešil.

Super výkon opäť podal Matej Krajňák, ktorý nakoniec z tohto podujatia získal bronzovú medailu.

Matej potvrdil, že dokáže podávať špičkové európske výkony vo svojej kategórii a v Prešove nám rastie veľký talent.

Priebežne s CROATIA OPEN prebiehala začiatkom októbra aj súťaž v neďalekej Starej Ľubovni a to “Ľubovňa open cup 2019“. Junior Prešov získal skvelých 17 medailí, čo znamenalo celkové 2.miesto v hodnotení klubov medailovej štatistiky.

Pod Ľubovnianskym hradom zabrali PRESOV KARATE KIDS naplno.

Keďže časť výpravy bojovala v Chorvátsku, tak spokojnosť prevládala aj z toho hľadiska, že oproti minulému roku na tej istej súťaži získali o deväť medailí viac a vyskočili v celkovom hodnotení klubov z 11.miesta na 2.miesto medailovej štatistiky.

Progres JUNIOR-u pokračuje, keďže klub vytvára výborné podmienky pre rozvoj prešovských detí. Na súťaži potešilo viacero reprezentantov KK Junior, ale svojimi výkonmi sa zviditeľnili najmä Kryštof Balucha (1.miesto kata a kumite, Manuel Laci, Amália Anna Jaššová a Ingrid Salaganičová, ktorí nielen vyhrali, ale aj zanechali dojem progresu.

O týždeň na to čakalo paralelne na PREŠOV KARATE KIDS 1.kolo – žiacka liga aj Majstrovstvá VÚKABU 2019 v Košiciach.

JUNIOR Prešov túto súťaž ukončil 1. miestom v hodnotení klubov v oboch súťažiach. Žiacka liga so ziskom 70 medailí a Majstrovstvá VÚKABU 22 medailí.

Aj tento úspech poukazuje na to, že Prešov v žiackych kategóriách patrí k špičke.

V žiackej lige už zažili pocity víťazstiev v kumite aj v minulých ročníkoch, keď sa zúčastnili danej súťaže, ale byť prví aj v KATA v celkovom hodnotení klubov je ukážka, že sensei Július Valenta a trénerka Julka Čierniková robia divy.

V Poľsku s dvoma cennými kovmi

Poslednou zastávkou PREŠOV KARATE KIDS bolo “POLISH OPEN 2019“ v Poľskej republike.

Mladí prešovskí karatisti cestovali do mesta Bielsko-Biala.

POLISH OPEN 2019 sa konal v dňoch 11.-13.októbra 2019 na ktorom súťažilo celkovo 2371 zápasníkov z 32 krajín z celého sveta.

Aj napriek tomu PRESOV KARATE KIDS získali striebro a bronz pre JUNIOR PREŠOV.

Veronika Jalowiczorová v súťažnej kategórii v kumite získala striebornú medailu.

Zastavila ju až maltská pretekárka, ktorá ju porazila vo finále.

Napriek prehre Veronika potvrdila obrovský talent.

O ďalšiu medailu pre Prešov sa postaral Matej Krajňák, ktorý po tvrdých šiestich zápasoch získal 3.miesto.