Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Prešovčanky v Trnave nepochodili

Na úvod sezóny zaznamenali prehru.

V Trnave priniesol Prešovčankám radosť iba víťazný druhý set.V Trnave priniesol Prešovčankám radosť iba víťazný druhý set. (Zdroj: Ilustračné - TASR)

TRNAVA/PREŠOV. V prvom kole dvadsiateho ôsmeho ročníka parfems.sk extraligy žien vo volejbale zavítali Prešovčanky na horúcu pôdu do Trnavy.

VK Prešov má v posledných zápasoch s Trnavou negatívnu bilanciu a na západné Slovensko cestovali túto sériu prerušiť.

Prvý set v réžii domácich hráčok

Vstup do prvého setu mali lepšie domáce hráčky a po ese Kubovej vyhrávali 2:0. Prešovčanky ale po úspešnom bloku Vrabcovej otočili stav na 3:2 vo svoj prospech.

Vyrovnaný prvý set pokračoval a oba tímy sa ťahali o každý bod.

Domáce hráčky utiekli na rozdiel štyroch bodov 13:9, keď úspešný blok zvládla Behúnová.

Tento náskok bol rozhodujúci pre ďalší stav prvého setu.

Trnavčanky sa dostali na koňa, boli lepšie na sieti a zvyšok setu už len kontrolovali priebeh a zvíťazili 25:18.

V druhom sete boli na sieti aktívnejšie Prešovčanky

Druhý set bol opak toho prvého. Prešovčanky zlepšili hru na sieti a boli aktívnejšie.

Bolo vidieť, že nechcú nechať nič na náhodu a chcú v Trnave bodovať.

Od stavu 9:16 sa ale Trnavčanky pomaličky doťahovali na súpera až do stavu 21:22, ale finiš zvládli lepšie hráčky Prešova, keď nakoniec zvíťazili v druhom sete 25:21.

Tretí set rozhodli skúsenosti

Tretí set bol ako na hojdačke.

Hosťujúce hráčky pokračovali vo svojej aktívnej hre z druhého setu.

Boli lepšie na sieti a vyhrávali 6:2, 12:7 a 13:10, ale Trnavčanky štyrmi loptami otočili nepriaznivý stav na 14:13 vo svoj prospech.

To isté sa podarilo aj Prešovčankám 16:14 a 17:16. Domáce hráčky aj vďaka väčším skúsenostiam zvládli tretí set, keď ho nakoniec vyhrali 25:21.

Nervózny záver, prehra hneď v prvom kole

Štvrtý set bol v úvode totožný s tým tretím.

Hráčky Prešova zachytili úvod a hneď vyhrávali 6:1.

Trnava sa pomaličky doťahovala na súpera a od stavu 12:13 zabodovala sedem krát v rade a ukázala východniarkam, kto bude v tomto zápase naplno bodovať.

Prešovčanky nepochopiteľne znervózneli a kopili veľa chýb, čo ich stálo bod do ligovej tabuľky.

Po víťazstve vo štvrtom sete 25:21 si domáce hráčky pripísali celkovú výhru 3:1.

Hlasy po zápase:

Roman Németh, tréner Prešova: "Rozhodlo viac skúseností na strane súpera. Trnave k víťazstvu blahoželám."

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Dnes sa v podstate hralo štyri na štyri - minimum útokov stredom. Rozdali si to krajné hráčky, ako na prihrávke, tak aj v útoku. Milo ma prekvapila dnešná atmosféra zápasu, prvýkrát som počul fanúšikov, a to nám pomohlo tento dôležitý, nie ľahký zápas na úvod sezóny zvládnuť."

Nina Vasková, kapitánka Trnavy: "Výborný vstup do sezóny sme zvládli vďaka poctivej príprave na zápas, bojovnosťou a chuťou po víťazstve. Myslím si, že v obrane všetky šliapali na plne obrátky a takisto nám veľmi pomohli naše skúsene smečiarky, ktoré robili minimum chýb a skvelo útočili. Možno, ak by sa nám podarilo trošku menej chybovať na servise, zápas mohol dopadnúť ešte lepšie. Veľmi sme potrebovali vykročiť víťaznou nohou do sezóny a všetky sa veľmi tešíme z toho, že sa nám to podarilo. Samozrejme, bolo tam aj veľa chýb, na ktorých potrebujeme zapracovať, ale verím tomu, že každým zápasom ich bude menej a menej. Jednoznačne nám tri body nestačia a do ďalšieho zápasu pôjdeme s rovnakým 'chtíčom' po víťazstve."

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?