Piatok, 3. apríl, 2020 | Meniny má Richard

Lipany nestačili na rozbehnutú Petržalku

V tabuľke im patrí posledné miesto.

Proti Lipanom sa presadil aj nestarnúci Piroska.Proti Lipanom sa presadil aj nestarnúci Piroska. (Zdroj: FB FC Petržalka)

BRATISLAVA. Futbalisti ŠK Odeva Lipany si po štyroch prehrách v rade chceli napraviť chuť. Petržalčania však na nich nenechali ani nitku suchú.

Už v úvode stretnutia dali čiernobiely jasne najavo, kto bude pánom na ihrisku, keď okamžite po výkope atakovali brankára Bartoša. Petržalčania sa do súpera zahryzli a ťažili hlavne z chýb, ktoré Lipany museli hasiť pred vlastnou bránou.

Zlomový okamih stretnutia prišiel už v 7. minúte, kedy Nemec po rohovom kope hlavičkoval a umiestnil loptu za Bartošov chrbát 1:0.

Hostia lapali po dychu a namiesto presne mierených prihrávok, zmätkovali vo vlastnej obrane. V 11.minúte po faule na domáceho hráča odpískal hlavný rozhodca pokutový kop.

Loptu si na biely bod postavil najskúsenejší Petržalčan Piroska a rutinérsky zakončil 2:0.

Domáci futbalisti boli pri chuti a v 18.minúte nastrelili brvno Bartošovej brány. Petržalka dominovala hlavne v strede poľa a prechodom do útoku s čím mali Lipany veľký problém.

V 44.minúte sa pokúšal strelou skorigovať polčasový výsledok Matej Hovančík, ale jeho strela letela len tesne lízala žrď Valachovej brány.

Na začiatku druhého polčasu sa Lipany chopili iniciatívy a rozhodli sa súperovi vrátiť požičané. V 48. minúte síce vystrelená penalta opečiatkovala konštrukciu bránky, no odrazená lopta sa dostala na kopačky Kráľoviča, ktorý nekompromisne skóroval 2:1.

Petržalka však neostala súperovi nič dlžná a v 52. minúte po nádhernej akcii vsietil tretí gól Turčák a pribrzdil tak Lipany k lepšiemu výsledku.

Domáci hráči stále dominovali a v 77. minúte mohlo byť už 4:1, nebyť dobre chytajúceho Bartoša v bráne Lipian.

Petržalka sa ale štvrtého gólu dočkala, keď v 80.minúte premenila svoj druhý pokutový kop v zápase, ktorého autorom bol Gašparovič.

Hlasy po zápase:

Pavol Vytykač (tréner ŠK Odeva Lipany): Mali sme zlý vstup do zápasu a už po jedenástich minútach sme prehrávali 2:0. Domácich sme chceli viac potrápiť čo sa nám v prvom polčase nepodarilo. Do druhého polčasu sme išli s tým, že s výsledkom ešte chceme niečo spraviť. Znížili sme na 1:2, ale opäť sme boli nekoncentrovaní a vzápätí sme inkasovali aj tretí gól. Túto súťaž chceme dohrať zo cťou a všetci sa tešíme v sobotu na Komárno.

Juraj Hovančik (ŠK Odeva Lipany): V dnešnom zápase sme nezvládli úvod. Hneď na začiatku sme prehrávali 2:0. Chceli sme Petržalku viac potrápiť. Do konca súťaže ostáva päť kôl. V sobotu nás čaká silné Komárno, ale všetci sme odhodlaní bojovať.

1. Aby nám Veľká noc nezostala ležať v žalúdku...
  2. Pľúcne ventilátory zo stieračov na nový Leon. Skvelý nápad SEAT!