Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Prešov nestačil na lídra, podľahol mu najtesnejším rozdielom

Futbalisti Tatrana ostávajú aj naďalej v pásme zostupu.

Tlačová konferencia po skončení stretnutia.Tlačová konferencia po skončení stretnutia. (Zdroj: Daniel Dadej)

PREŠOV. Futbalisti Tatrana Prešov sa po dvoch víťazstvách v rade netajili, že chcú uchmatnúť body aj lídrovi druhej ligy.

Už v úvode stretnutia sa mohli domáci ujať vedenia, keď Hricov v páde netrafil dobre loptu a tá letela len vedľa ľavej žrde Jenčovej brány. Zdalo sa, že Prešovčania sú na súpera dobre naladení, ale opak bol pravdou. Postupom času hostia prevzali iniciatívu a boli futbalovejší.

Domácim viazla kombinácia a na ihrisku sa len hľadali. V 42.minúte nepochopiteľne fauloval v šestnástke Kerestéš a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si na bieli bod postavil Kondrík a nekompromisne prekonal Lukáča v bráne Prešova 0:1.

Obraz hry sa ani začiatkom druhého polčasu nezmenil a v 58.minúte sa vyznamenal Lukáč, keď vyrážal jedovatú strelu Pelegríniho. O šesť minút mohol Tatran vyrovnať, keď na Maníkov priami kop najvyššie vyskakoval Grejták, ale hlavou loptu netrafil. Vzápätí na druhej strane Lukáčovi vypadla lopta z rúk, ktorú spratal do bezpečia Kerestéš.

V 76.minúte spálil šancu Pohronia Hrnčár, keď Pelegríniho center umiestnil nad bránu Prešova. Hostia mohli vyhrávať už dvoj gólovým rozdielom, keď nedorozumenie obrannej dvojice Kerestéš - Mitrovič, nepotrestal Hrnčár, ktorý po Kondríkovej milimetrovej prihrávke neposlal loptu do opustenej domácej brány.

Tatran zapol na vyšší plyn a chcel sa pokúsiť ešte nepriaznivý stav zvrátiť, ale obrana hostí na čele s Noskom stála na pevných nohách.

Domáci futbalisti sa dostali do dobrej šance v 80.minúte, keď Hricovú prudkú strelu a Olejníkovú dorážku odvrátila obrana hostí do bezpečia.

V nastavenom čase, ale hlavný rozhodca nevidel evidentnú ruku hosťujúceho hráča vo vlastnom pokutovom území a tak si nakoniec Pohronie odviezlo z východu republiky všetky tri body.

Hlasy trénerov:

Jaroslav Galko (tréner Prešova): Hostia boli futbalovejší a vyhrali zaslúžene. Nám chýbala medzihra. Škoda šance Lukáša Hricova hneď v úvode stretnutia. Chlapci sa snažili, ale začali sme hrať až ku koncu zápasu, ale bolo to už neskoro. Máme mladé mužstvo, ktorému chýbajú skúsenosti. Hosťom blahoželám k víťazstvu.

Milan Nemec (tréner Pohronia): Teší ma, že sme dnes vyhrali. Vedeli sme, že nás dnes nečaká ľahká cesta, čo sa aj potvrdilo. Po dvoch prehrách sme opäť zvíťazili a to je pozitívne.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?