Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Favoriti v play-off nezaváhali

Východniarky v zápasoch nemali nárok.

Radosť Prešovčaniek.Radosť Prešovčaniek. (Zdroj: Imrich Olejník)

PREŠOV. V sobotu boli na programe prvé zápasy štvrťfinále play-off volejbalovej parfems.sk extraligy.

Kvarteto z nadstavbovej skupiny 1.-4. miesto potvrdilo v domácom prostredí rolu favorita.

Z trojsetových výhier sa tešili Slávia EU Bratislava, Strabag Bratislava a tiež Nové Mesto nad Váhom.

Hráčky z Pezinka uspeli v štyroch setoch. O týždeň 16. – 17. marca v Trnave, Prešove, Kežmarku a Nitre môže táto štvorica spečatiť svoj postup do semifinále. V prípade nerozhodného stavu sa tretie stretnutia uskutočnia v stredu 20. marca.

Prvé zápasy play-off podľa predpokladu

Víťazky nadstavby, bratislavské slávistky, nenechali v domácom prostredí nič na náhodu. Trnavčankám dovolili uhrať len 41 bodov. Tréner Slávie EU Michal Matušov sa tentoraz musel zaobísť bez smečiarky Zuzany Šepeľovej, ktorá pre zranený členok sledovala svoje spoluhráčky len z tribúny. Pred stretnutím si Šepeľová ešte prevzala cenu pre “extraligovú hráčku mesiaca február“.

V sobotu sa v športovej hale Mladosť tiež prepisovali štatistiky. V druhom a treťom sete sa na palubovke objavila 14-ročná Alexandra Fričová (nar. 16. októbra 2004). Mladšia sestra smečiarky Karolíny Fričovej sa stala prvou hráčkou v extralige s ročníkom narodenia 2004. Alexandra Fričová sa do štatistík zápasu zapísala jedným esom.

Obhajca titulu Strabag si v Dome športu hladko poradil s Prešovom, východniarky nepustil cez 15 bodov. Strabag napodobnil Sláviu, ktorá svojmu súperovi dovolila uhrať 41 bodov. Najviac bodov (15) v stretnutí získala smečiarka majstra Romana Hudecová, stala sa tiež najužitočnejšou hráčkou duelu (MVP).

Prešov v tohtosezónnej konfrontácii so Strabagom stále čaká na prvý získaný set.

Najvyrovnanejší súboj podľa tabuľkového postavenia sa očakával v Novom Meste nad Váhom, domáce hráčky si s Kežmarkom napokon poradili 3:0 a nadviazali na triumfy zo základnej časti (3:1, 3:2). Cenu MVP získala domáca smečiarka Denisa Martáková (16 b.)

Hlasy po zápase:

Tomáš Varga, tréner Strabagu: "Dnes sme mali chuť, boli sme sústredení a trpezliví. Pokračujeme ďalej."

Roman Németh, tréner Prešova: "Vieme, kto je favoritom série, nechceme sa však na nič vyhovárať. Dnes sme v určitých fázach so súperom držali krok, ale v každom sete sa opakoval rovnaký scenár. Prišla fáza, keď sme neustáli prihrávku a následne sme urobili hlúpe chyby, aké si nemôžeme proti súperovi ako je Strabag dovoliť."

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Hlavné správy z MY Šariš

Bardejov má za sebou druhý deň testovania, ľudia chvália vojakov, políciu aj starostov

Ľudia nepoľavili, ani dlhé rady neodradili od zámeru dať sa otestovať.

Liečbu pre 15 klientov v Kúpeľoch stopol koronavírus

Nakazených odhalilo celoplošné testovanie v Bardejovských Kúpeľoch.

Testovanie v Bardejovských Kúpeľoch.

Koronavírus v Bardejove: Občania prinášajú testujúcim aj občerstvenie (minúta po minúte)

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) je dnes v okrese Bardejov.

Okres Bardejov má prvý deň testovania za sebou. Ako sme to zvládli?

Ľudia nereptali, prišli v hojnom počte, pokojne čakali aj pri meškaní.