Streda, 3. jún, 2020 | Meniny má KarolínaKrížovkyKrížovky

V derby úspešnejšie Kežmarčanky

Družstvo Prešova opäť neprekročilo svoj tieň.

Prešovčanky.Prešovčanky. (Zdroj: Imrich Olejník)

PREŠOV: Prešovské volejbalistky v treťom kole nadstavbovej časti skupiny o 5. – 8.miesto parfems.sk extraligy žien hostili na svojej palubovke hráčky z Kežmarku.

Po minulotýždňovej výhre v Trnave sa domáce družstvo netajilo pripísať si do tabuľky ďalšie víťazstvo. Opak bol pravdou a Kežmarčanky aj v treťom zápase aktuálnej sezóny boli úspešnejšie a nedali domácim šancu bodovať.

Bilancia vzájomných zápasov týchto dvoch družstiev hovorí jasne v prospech hráčok z Kežmarku, keď zo šestnástich vzájomných zápasov vyhrali trinásť a z toho šiesty v rade.

Opäť tá istá rozprávka a opäť so zlým koncom

V úvodnom sete diváci videli zaujímavé stretnutie, v ktorom sa diali zaujímavé veci. Aj keď domáce hráčky vyhrávali 2:0, Kežmarčanky piatimi loptami v rade otočili bodový stav vo svoj prospech. VK znížila síce na 4:5, ale deväť lôpt v rade, z toho šesť nevynútených chýb v domácom družstve, naklonili misky váh na stranu hosťujúceho celku 4:14 a zdalo sa, že o výsledku prvého setu je rozhodnuté.

Tréner Németh si vybral oddychový čas, čo sa ukázalo ako dobrá voľba a začal sa hrať konečne volejbal. Domáce hráčky zvýšili aktivitu na sieti a prestali robiť nevynútené chyby a razom sa začali doťahovať na Kežmarok 8:14 a 11:17. Ak Povrazníková dala dve esá plus zvládla úspešný útok a k nej sa pridala bodovo Schniererová s Kupčiovou, razom bol stav prvého setu 17:17.

Výborný volejbal sa hral aj naďalej a obe družstvá sa ťahali o každý bod. Nakoniec sa z víťazstva v prvom sete tešili domáce hráčky, keď heroickým výkonom otočili nepriaznivý stav.

Do druhého setu opäť vstúpili Prešovčanky nie podľa ich predstáv 0:3, 1:5 a 2:8. Opäť boli nekoncentrované a vlastné chyby ich pripravili o lepší výsledok v druhom sete 5:13. Opakoval sa scenár z prvého setu, keď v jeho polovici domáce ako zázrakom prestali chybovať a taktiež sa pomaličky doťahovali na hosťujúce družstvo 15:18. Pred domáce hráčky sa ale neopakoval prvý úspešný set a Kežmarčanky vyrovnali stav na 1:1 keď druhý set zvládli 25:18.

V treťom sete malo domáce družstvo viac z hry a udávalo tempo 4:2, 9:4, 12:6 a 19:13. Už sa zdalo, že Prešovčanky nenechajú nič na náhodu a set zvládnu, ale opak bol pravdou. Šiestimi nevynútenými chybami posadili Kežmarčanky na koňa a diváci mohli doslova zinfarktovať.

Nakoniec sa z víťazstva v treťom sete tešil Kežmarok 25:20. Vo štvrtom sete boli jednoznačne lepšie hráčky z Kežmarku, keď od úvodu viedli a nedali domácemu družstvu nádej na nejakú drámu v zápase. Záverečný set zápasu zaslúžene vyhrali v pomere 25:16.

Domáce družstvo si tento zápas prehralo samo. Bojovnosť sa nedala uprieť, ale nedodržiavalo taktické pokyny a nemalo dôraz na sieti. Kežmarčanky zvládli aj tretí zápas s VK v tejto sezóne a vedú tabuľku skupiny o 5. – 8.miesto.

V domácom družstve potešila smečiarka Barbora Kupčiová, ktorá sa stala aj najužitočnejšou hráčkou stretnutia. V družstve Kežmarku sa zaskvela Veronika Jakábová, ktorá bodovala 25 krát.

V najbližšom kole hostí VK Prešov na domácej palubovke hráčky z Nitry. Zápas sa odohrá 9. Februára o 18:00.

Roman Németh, tréner Prešova: "Dnes dobrý bojovný výkon dva a pol setu. Po zlom začiatku sme sa vrátili do zápasu. Začali sme dodržiavať taktické pokyny, mladá nahrávačka priniesla pokoj. V polovici tretieho setu, keď malo byť 20:15 namiesto 19:16 sme začali kopiť hlúposti, zbytočne sme znervózneli a súper len čakal na naše chyby. Štvrtý set sme úplne odišli."

Ondrej Spišák, tréner Kežmarku: "Zápas, v ktorom aj keď sme viedli vysoko v I. sete, tak sme ho dokázali prehrať a keď sme prehrávali 13:19 v III. sete, tak sme ho dokázali vyhrať. Rozdávali sa rany na útoku a na servise, ale nám ostalo viac síl a fyzicky sme tento zápas zvládli lepšie."