Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Volejbalistky Prešova lídra trápili, no neuspeli

Nezískali ani set. Najbližšie budú v utorok hostiť Nitru.

PREŠOV. Prešovské volejbalistky cestovali v rámci 12. kola parfums.sk extraligy do hlavného mesta k lídrovi súťaže, kde ich na domácej palubovke hostila Slávia.

Prečítajte si tiež: Prešovské volejbalistky po mesiaci bodovali, zdolali Trnavu Čítajte

Slávia EU utrpela v súťaži zatiaľ jedinú prehru, keď tesne prehrala v ôsmom kole u svojho mestského rivala BVK 2:3 a zaslúžene vedie ligovú tabuľku.

Prešovčanky minulý týždeň zvládli zápas s tabuľkovým susedom z Trnavy.

Na domácej palubovke zvíťazili 3:1.

V každom sete s herným výpadkom

Východniarky držali s favoritom krok v úvodnom sete len do stavu 3:3. Aj keď znížili na 5:8, opraty v rukách držali domáce hráčky a deviatimi loptami v rade si vytvorili dostatočný náskok pre pohodlné víťazstvo. Deväť lôpt zatarasilo hráčkam Prešova pobiť sa o lepší bodový výsledok. Slávia prvý set zaslúžene zvládla 25:11.

Prečítajte si tiež: Keby tak boli futbal a hádzaná populárne ako šípky a florbal Čítajte

Do druhého setu chceli hráčky VK vstúpiť aktívne a nepripustiť bodový výpadok s prvého setu a darilo sa im to celkom dobre. Sláviu prekvapili dobrou hrou na sieti a zaslúžene vyhrávali 7:2. To, čo nechceli, sa ale stalo realitou a hluchému výpadku sa nevyhli ani v druhom sete.

Od stavu 3:8 ale Bratislavčanky zabodovali osemkrát v rade a otočili stav druhého setu vo svoj prospech. Hráčky VK Prešov bojovali a chceli domácim ukázať, že výsledkový výbuch z prvého setu bol len akýsi „deň blbec“ a dokázali nielenže vyrovnať na 11:11, ale dokonca vyhrávali 13:12, 14:13 a 16:14.

Hráčky Slávie štyrmi loptami v rade opäť dostali misky váh na svoju stanu 18:16. Prešovčanky síce znížili na rozdiel jedného bodu, ale päť lôpt už východniarky zlomilo 23:17. Nakoniec Bratislavčanky zvíťazili v druhom sete 25:19.

Tretí set bol kópiou toho druhého. Prešovčanky držali s favoritom krok a vyhrávali 4:3, 7:4 a 9:8. Vzápätí Slávia otočila stav piatimi úspešnými loptami v rade a opäť sa dostali na koňa. Hráčky Prešova už nedokázali zdramatizovať stretnutie a nakoniec prehrali aj tretí set 25:20.

Prečítajte si tiež: Tatran Prehral v Skopje o dva góly s lídrom Čítajte

Diváci sa mali v zápase na čo pozerať. V druhom a treťom sete sa hral dobrý volejbal. Prešovčanky zanechali v Bratislave dobrý dojem a nemajú sa začo hanbiť.

Bojovali čo im sily stačili, ale kvalita družstva bola na strane Slávie.

Nebyť hluchých miest v zápase, východniarky by si z Bratislavy odviezli aspoň ten “bodík“ a tým sa pripravili o senzáciu na úkor “Goliáša“.

V najbližšom 13. kole, už v utorok 18. decembra privíta VK Prešov na svojej palubovke o 18:00 hráčky UKF Nitra.

Hlas po zápase

Roman Németh, tréner Prešova: "V prvom sete sme ešte išli dole z Donovalov. O koncovku druhého setu sme sa pripravili štyrmi nepresnosťami v strednej pasáži a súper si svojimi skúsenosťami koncovku postrážil. Myslím si, že v treťom sete Slávia pomoc nepotrebovala, no žiaľ, niekto sa ponáhľal domov. Slávii k víťazstvu blahoželám."

Prečítajte si tiež: Shorttrack: Rýchlokorčuliari bodovali v pohárovom kole Čítajte
Prečítajte si tiež: FOTO: Pozrite si športové fotogalérie z jesene Čítajte

1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  2. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
  3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)