Prešovské volejbalistky po mesiaci bodovali, zdolali Trnavu

V bojovnom zápase uspeli na domácej pôde.

Selfie po víťaznom trojbodovom zápase.Selfie po víťaznom trojbodovom zápase. (Zdroj: FB Volejbal Prešov)

PREŠOV. Prešovčanky v rámci 11. kola parfums.sk extraligy privítali na domácej palubovke tabuľkového suseda z Trnavy.

Prečítajte si tiež: Volejbalistky VK Eperia Prešov na favorita nestačili Čítajte

Východniarky v predchádzajúcich troch zápasoch nebodovali a nezískali ani set.

Na tretí ligový triumf čakali necelý mesiac, keď 10. novembra zvíťazili nad Novým Mestom nad Váhom 3:1.

Trnavčanky okupujú poslednú priečku extraligovej tabuľku a na prvé víťazstvo v lige stále čakajú.

Bojovný zápas, ale nie oku lahodiaci

Od úvodu prvého setu boli domáce hráčky lepším tímom. Svoje súperky zatlačili dobrým servisom a od stavu 2:2 už len zvyšovali svoj bodový stav 10:4, 17:8, 21:9 a 25:12.

V prvom sete sa blysli Karabinovičová s Babjakovou, ktoré si pripísali po tri esá.

Do druhého setu vstúpili východniarky ako vymenené a kopili množstvo nevynútených chýb, čím dostali súperky na koňa. Za stavu 7:11 si domáci tréner Németh zobral oddychový čas, ale ani to Prešovčankám nepomohlo.

Síce sa priblížili súperkám na rozdiel jedného bodu 15:16, ale to bolo všetko. Trnavčanky poľahky zvládli druhý set 25:18.

Prečítajte si tiež: Pohár primátorky Prešova do Noweho Saczu Čítajte

Do tretieho setu vstúpili domáce hráčky aktívnejšie a už to bolo o inom. Hneď si vypracovali päťbodový náskok - 8:3, čo bolo s pohľadu výsledku dôležité.

A keď v sete spravili Trnavčanky až deväť nevynútených chýb, bolo jasné, že tretí set Prešovčanky zvládnu. Na 25:17 bodovala Karabinovičová.

Do štvrtého setu chceli vstúpiť domáce hráčke aktívne a rozhodnúť tento zápas. Podarilo sa. Vstup bol famózny a hneď si vytvorili náskok 11:2. Hosťujúce hráčky ale začali byť lepšie na sieti a uberali z náskoku Prešovčaniek 11:7, 13:9, 14:11. Obe družstvá bojovali, ale ak Kotuličová úspešným blokom zvýšila na 21:14, nikto nepredpokladal dramatický záver.

Prečítajte si tiež: Bývalý reprezentant Peter Petráš o Tatrane aj bulharskej divočine Čítajte

Trnavčanky nakoniec znížili stav na 21:18 a v tejto fáze boli lepším družstvom a keď Doluda znížila na 23:21, dráma bola na svete. Trnavčanky sa na konci štvrtého setu odpálili sami a chybou na servise nepriviedli zápas do piateho setu.

V zápase obe družstvá bojovali, čo bolo v zápase pozitívne, ale kopili množstvo nevynútených chýb, čo z toho pohľadu nebol pekný volejbal. V najbližšom kole cestujú Prešovčanky na horúcu pôdu do Bratislavy, kde ich v sobotu 15. decembra o 17:00 hostí Slávia EU.

Hlasy po zápase

Roman Németh, tréner Prešova: "Myslím si, že všetci si uvedomovali dôležitosť tohto zápasu. Do prvého setu sme vstúpili dobre, zatlačili sme servisom a boli sme úspešní v protiútoku. V druhom sete sme sa od začiatku dostali do kŕču, z ktorého sme sa už nedokázali dostať, začali sme kopiť chyby a prestalo nám fungovať takmer všetko. Aj keď to nebol oku lahodiaci volejbal, za víťazstvo sme radi."

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Bol to presne taký zápas, aký som očakával. Bojovný z oboch strán, s množstvom nevynútených chýb. Domáce nás v prvom sete zatlačili vynikajúcim servisom, z čoho pramenilo ich jednoznačné víťazstvo v sete. V druhom sete sme boli dominantnejší my. V treťom a štvrtom sete sme vždy dobiehali stratu z úvodov setov. V koncovke štvrtého setu za stavu 23:21 sme sa zbytočnou chybou na servise pripravili o možnosť posunúť zápas do piateho setu."

Prečítajte si tiež: FOTO: Pozrite si športové fotogalérie z jesene Čítajte