HOKEJ

Šarišanka vedie extraligovú tabuľku

Martinu nadelili osmičku, privítajú Zvolen.

ŽHK 2000 Šarišanka Prešov.  ŽHK 2000 Šarišanka Prešov. (Zdroj: FB ŽHK 2000 Šarišanka Prešov/A. Handzuš )

PREŠOV. Hokejistky si po prehre s Popradskými líškami napravili chuť. Dzurinová s hetrikom.

Duel v Martine

Do Martina odcestovali hokejistky Prešove na duel 13. kola extraligy žien. Doteraz suverénne Šarišanky predtým schladili najväčšie rivalky z Popradu. Po prehre 1:3 si v Turci napravili chuť a Martinčankám naložili osmičku.

Prečítajte si tiež: Reprezentant Matej Falat bodoval v Európskom pohári Čítajte

Zápas sa začal hernou prevahou Šarišanky, ktorá hrala aktívne a smerom na bránku súpera. Vypracovala si dostatok gólových príležitosti a v 3. min. otvorila aj strelecký účet presnou strelou do odkrytej časti bránky Sedláková, po peknej spolupráci so Surákovou a A. Fortunovou. Ďalšie šance východniarky nepremenili, naopak, súperky v 10. minúte po chybe v obrane vyrovnali.

Prečítajte si tiež: Volejbal: Prvá domáca prehra Prešova Čítajte

V druhej tretine Šarišanka znovu ovládala hru. Hoci zostavu preriedila maródka i rodinné dôvody, hostky predvádzali pohľadný hokej. V 32. min sa po krídelnej akcii presadila Šubová, v 35. min po prihrávke spoza bránky od Súrákovej A. Fortunová a v 40. z bezprostrednej blízkosti bránky zasa Suráková upravila na 1:4.
Prešovčanky tlačili aj v tretej tretine.

Presadila sa aktívna Dzurinová, keď najprv v 47. min. po samostatnom úniku premenila nájazd peknou strelou pod brvno a potom sa dvakrát najlepšie zorientovala v situáciách pred bránkou súpera a prekvapila jeho brankárku v 52. a 54. min. A tak zavŕšila hetrik za sedem minút.

Prečítajte si tiež: Tamara Tokárová získala zlato, do Prešova putujú aj dve striebrá Čítajte

Dve minúty pred koncom sa ešte presadila Suráková po peknej kombinácii so Sedlákovou a A. Fortunovou, keď zavesila od brvna „futbalový“ banán a uzavrela tak skóre zápasu.

Šarišanka tak o skóre vedie priebežnú extraligovú tabuľku pred Popradom.

Tréner Róbert Marton: „Dievčatá aj v preriedenej zostave predviedli pekný kombinačný hokej, potvrdili svoju kvalitu. Verím, že počas najbližších dní sa chýbajúce hráčky doliečia a budeme už môcť pracovať a hrať v optimálnej zostave.“