Tatran bodoval v Skalici, v nadstavenom čase ratoval bod Lukáč

Na záver jesene remíza vonku.

Skalica - Prešov 1:1.Skalica - Prešov 1:1. (Zdroj: Martina Radošovská)

Prešovskí futbaloví druholigisti sa predstavili v Skalici.

Úvod zápasu zeleno-bieli prespali a už v 6. minúte prehrávali. Priamy kop z ľavej strany zahrával Opiela do ohňa a jeho center hlavou poslal Milota za chrbát Lukáča - 1:0.

Prečítajte si tiež: Posledný zápas na starom trávniku Prešovčanom nevyšiel Čítajte

Domáci boli v prevej polhodine lepším mužstvom a zaslúžene vyhrávali. Postupom času vystrkovali rožky aj hráči Prešova, ale ich hre chýbala ľahkosť a v niektorých momentoch reagovali veľmi zbrklo.

Tatranu sa ale podarilo ešte pred prestávkou vyrovnať. V 43. minúte Skaličania chybovali a lopta sa dostala ku Kraľovičovi, ktorý sa dostal do samostatného úniku a zoči-voči Junasovi skóroval - 1:1.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie opäť domáci hráči a v 52. minúte mohli ísť do vedenia. Dolný sa predral do pokutového územia, kde mu nabiehal Matič, ale v poslednej chvíli mu v sklze vypichol loptu Dzurík.

Prečítajte si tiež: Lipany už po druhý raz pokorili prešovský Tatran Čítajte

Postupom času futbal nudil a nemal požadované tempo. Najväčšiu tutovku v zápase spáli “koňare“, keď v 85. minúte Hlavatovič nechtiac predĺžil loptu na Micovčáka, ten vyslal delovku z hranicie šestnástky, ale brankár Junas len končekmi prstov vytlačil loptu na rohový kop.

Nedáš - dostaneš sa mohlo naplniť v nadstavenom čase. Obrana Tatrana nepochopiteľne nechala voľného Hašu na pravej strane, ale jeho projektil z desiatich metrov Lukáč bravúrne vyrazil.

Hlasy po zápase

Jozef Dojčan, tréner MFK Skalica: „Rýchlo sme dali gól, to nám zrejme uškodilo. Potom sme nemali dobrý pohyb a ani dôraz v osobných súbojoch. Na konci prvého polčasu sme dostali nešťastný gól na 1:1. V druhom polčase sme sa snažili hrať, ale nešlo to tak, ako sme si predstavovali. Chceli sme hrať po zemi, ale hrali sme viac po výške a tam bol súper lepší. Do polčasu sme mali v pláne dať viac gólov, no nepodarilo sa to a dostali sme gól do šatne. To vždy s mužstvom otrasie a nedokázali sme na to reagovať. Hráči boli pod veľkým tlakom zisku troch bodov a aj táto skutočnosť nás dala do kŕču. Počas celého zápasu sme sa z toho nedokázali dostať. Asi je dobré, že sa končí jesenná časť, budeme mať čas na analýzu.“

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Zápas sa mi začal páčiť až v druhom polčase. Po prestávke sme sa dostali viac do hry. V prvých minútach sme zaspali pri štandardnej situácii, a to sa nemôže stávať. S tým som bol nespokojný. Do polčasu sa nám ale podarilo vyrovnať, Mišo Kraľovič dobre zakončil samostatný nájazd. V druhom polčase sme zlepšili hru, viac sme napádali súpera, boli sme účelnejší v prechode do útoku. Mali sme samostatné nájazdy, ale nepremenili sme ich. Gól mohli dať naši hráči aj zo štandardky. V druhom polčase sme chceli zlepšiť hru v zálohe a pohyb, to sme naplnili. Chceli sme tiež viac strieľať, ale toto sa nám nepodarilo. S bodom som spokojný, pretože Skalica je súper, ktorý má vysoké ambície a po dvoch prehrách sme si nemohli dovoliť opäť prehrať. “