Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Prešovčanky si z Trnavy odviezli všetky body

Volejbalistkám Eperie to konečne vyšlo.

VK Eperia Prešov.VK Eperia Prešov.(Zdroj: Imrich Olejník)

PREŠOV. V štvrtom kole extraligy žien cestovali hráčky Prešova do Trnavy, kde ich čakal domáci HIT UCM.

Prečítajte si tiež: Volejbal: Derby s Košicami bude v Humennom Čítajte

Vstup do prvého setu mali lepší východniarky 1:4. Vzápätí ale Trnavčanky piatimi loptami otočili skóre 6:4.

Blysla sa najmä Zatrochová troma esami v rade, ale Eperia nechcela pripustiť aby im Trnavčanky utiekli, a keď Schniererová zvládla útok, bol stav 7:7.

Obe družstvá bojovali o každú loptu a prvý set bol vyrovnaný až do stavu 14:15.

V závere východniarky ukázali viac kvality a zaslúžene vyhrali 25:17. V druhom sete Prešovčanky nastúpili odhodlane a ani raz v ňom neprehrávali.

Babjaková dala svoje štvrté eso v zápase a stav bol 1:5. Hráčky Trnavy sa doťahovali bodovo na svojho súpera 5:6 a 9:9, ale nebolo nič platné.

Povrazníková zvládla útok 10:15. Hráčky Prešova dominovali a zvládli aj druhý set 25:18. Tretí set bol bodovo ako na hojdačke.

Domáce hráčky chceli ešte zdramatizovať zápas, kde naopak Prešovčanky ho chceli už ukončiť. Vstup do tretieho setu mali lepší hráčky z východu 0:4, 2:5.

Prečítajte si tiež: Prešovské volejbalistky na favorita nestačili, ale hrou potešili Čítajte

Trnavčanky bojovali čo im sily stačili, ale nejaký výrazný náskok si nevypracovali 11:10, 14:12 a 16:15.

Záver však zbabrali, kde spravili mnoho individuálnych chýb a nakoniec Prešovčankám podľahli 22:25.

Eperia tento zápas zaslúžene vyhrala, pripísala si prvé víťazstvo v sezóne extraligy a posunula sa v tabuľke na piate miesto.

Hlasy po zápase

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: „Dnes rozhodol vyrovnanejší výkon Prešova a väčšie množstvo individuálnych chýb na našej strane. Škoda koncovky tretieho setu, mohlo to byť ešte zaujímavé.“

František Bočkay, tréner Prešova: „Som veľmi rád za dnešné víťazstvo. Už sme ho potrebovali. Trnava má taktiež mladý tím, ktorý potrebuje množstvo tréningových hodín. Moje dievčatá boli na tento zápas pripravené lepšie. Tento mladý tím má perspektívu, ale potrebuje čas na to, aby pochopil a naučil sa, čo je na kolektívnom športe to najpodstatnejšie. Od môjho kolegu Romana cez baby až po manažéra a prezidentku každý odviedol výbornú prácu počas uplynulého dva a pol mesiaca. Tento tím mi rastie a vyvíja sa pod rukami. Naša práca má dobré smerovanie a hlavne podporu vedenia. Som veľmi rád, že mám možnosť trénovať dievčatá s vekovým priemerom 20 rokov a nemusím sa vyhovárať na nejaké tréningové nedostatky, málo odtrénovaných spoločných hodín a nedostačujúcu kondičnú pripravenosť v najvyššej lige! Každá hračka v tíme vie prečo, koľkokrát a v akom objeme trénuje. A je s tým stotožnená. Ak zápas vyhráme, alebo prehráme dievčatá mi povedia svoj názor a vieme spolu prísť na príčinu a vyriešiť danú situáciu. Mne to dá spätnú väzbu a viem lepšie vyhodnotiť, ktorá ako zareagovala na daný mikrocyklus. Povedal som to už aj rok dozadu, mal som pravdu a poviem to aj dnes - nie je dôležité kto vyhráva na začiatku, ale to kto vyhráva na konci.“

Výsledky 4. kola extraligy žien:

VK Slávia EU Bratislava – Volley project UKF Nitra 3:0 (22,22,21)

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - VTC PEZINOK-BILÍKOVA 3:2 (15, -19, -16, 20, 6)

KV MŠK OKTAN KEŽMAROK - STRABAG VC FTVŠ UK BRATISLAVA 0:3 (-23, -19, -22)

HIT UCM TRNAVA - VK EPERIA PREŠOV 0:3 (-17, -18, -22)

1. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
  2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  1. Firma BONATO oddlžila svojich klientov v sume 100 000 000 Eur
  2. Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?
  4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)

Prešovský odchovanec Viazanko sa lúči s kariérou

Najradšej bude spomínať na dve víťazstvá v Slovenskom pohári.

Miroslav Viazanko (pri lopte) v drese Podbrezovej.

Vandal zbúral chatku aj so zariadením

Polícia už začala trestné stíhanie.

Zbúraná chatka v Prešove.

Obedy zadarmo stravníkov do prešovských jedální neprilákali

Nie sú ani zadarmo, ani nemajú efekt, aký bol očakávaný.

Ošiaľ v jedálňach obedy nespôsobili.

Koryto Torysy pripravujú na záplavy

Na niektorých miestach rieky Prešovčania upozorňujú na nedostatočnú údržbu. Chcú, aby koryto čistili kompetentní poriadne.

Záplavy v Prešove v roku 2010. Chcú opakovanej situácii dnes už predísť.