Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Prešovčanky si z Trnavy odviezli všetky body

Volejbalistkám Eperie to konečne vyšlo.

VK Eperia Prešov.VK Eperia Prešov. (Zdroj: Imrich Olejník)

PREŠOV. V štvrtom kole extraligy žien cestovali hráčky Prešova do Trnavy, kde ich čakal domáci HIT UCM.

Prečítajte si tiež: Volejbal: Derby s Košicami bude v Humennom Čítajte

Vstup do prvého setu mali lepší východniarky 1:4. Vzápätí ale Trnavčanky piatimi loptami otočili skóre 6:4.

Blysla sa najmä Zatrochová troma esami v rade, ale Eperia nechcela pripustiť aby im Trnavčanky utiekli, a keď Schniererová zvládla útok, bol stav 7:7.

Obe družstvá bojovali o každú loptu a prvý set bol vyrovnaný až do stavu 14:15.

V závere východniarky ukázali viac kvality a zaslúžene vyhrali 25:17. V druhom sete Prešovčanky nastúpili odhodlane a ani raz v ňom neprehrávali.

Babjaková dala svoje štvrté eso v zápase a stav bol 1:5. Hráčky Trnavy sa doťahovali bodovo na svojho súpera 5:6 a 9:9, ale nebolo nič platné.

Povrazníková zvládla útok 10:15. Hráčky Prešova dominovali a zvládli aj druhý set 25:18. Tretí set bol bodovo ako na hojdačke.

Domáce hráčky chceli ešte zdramatizovať zápas, kde naopak Prešovčanky ho chceli už ukončiť. Vstup do tretieho setu mali lepší hráčky z východu 0:4, 2:5.

Prečítajte si tiež: Prešovské volejbalistky na favorita nestačili, ale hrou potešili Čítajte

Trnavčanky bojovali čo im sily stačili, ale nejaký výrazný náskok si nevypracovali 11:10, 14:12 a 16:15.

Záver však zbabrali, kde spravili mnoho individuálnych chýb a nakoniec Prešovčankám podľahli 22:25.

Eperia tento zápas zaslúžene vyhrala, pripísala si prvé víťazstvo v sezóne extraligy a posunula sa v tabuľke na piate miesto.

Hlasy po zápase

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: „Dnes rozhodol vyrovnanejší výkon Prešova a väčšie množstvo individuálnych chýb na našej strane. Škoda koncovky tretieho setu, mohlo to byť ešte zaujímavé.“

František Bočkay, tréner Prešova: „Som veľmi rád za dnešné víťazstvo. Už sme ho potrebovali. Trnava má taktiež mladý tím, ktorý potrebuje množstvo tréningových hodín. Moje dievčatá boli na tento zápas pripravené lepšie. Tento mladý tím má perspektívu, ale potrebuje čas na to, aby pochopil a naučil sa, čo je na kolektívnom športe to najpodstatnejšie. Od môjho kolegu Romana cez baby až po manažéra a prezidentku každý odviedol výbornú prácu počas uplynulého dva a pol mesiaca. Tento tím mi rastie a vyvíja sa pod rukami. Naša práca má dobré smerovanie a hlavne podporu vedenia. Som veľmi rád, že mám možnosť trénovať dievčatá s vekovým priemerom 20 rokov a nemusím sa vyhovárať na nejaké tréningové nedostatky, málo odtrénovaných spoločných hodín a nedostačujúcu kondičnú pripravenosť v najvyššej lige! Každá hračka v tíme vie prečo, koľkokrát a v akom objeme trénuje. A je s tým stotožnená. Ak zápas vyhráme, alebo prehráme dievčatá mi povedia svoj názor a vieme spolu prísť na príčinu a vyriešiť danú situáciu. Mne to dá spätnú väzbu a viem lepšie vyhodnotiť, ktorá ako zareagovala na daný mikrocyklus. Povedal som to už aj rok dozadu, mal som pravdu a poviem to aj dnes - nie je dôležité kto vyhráva na začiatku, ale to kto vyhráva na konci.“