Tatran si odviezol z Bratislavy bod

Bol to futbalový zápas rozdielnych polčasov.

Futbal II. liga: FC Petržalka - 1. FC Tatran PrešovFutbal II. liga: FC Petržalka - 1. FC Tatran Prešov (Zdroj: Daniel Dadej)

BRATISLAVA. V úvode stretnutia sa domáca Petržalka prezentovala veľkým tlakom.

Už v prvej minúte sa mohli domáci hráči ujať vedenia, keď Lády zoči -voči Lukáčovi neuspel.

Prečítajte si tiež: Trochu histórie: Keď Tatran valcoval Petržalku Čítajte

Hráči z hlavného mesta boli pri chuti a dominovali vo všetkých smeroch. V 16. minúte našiel center z ľavej strany Ládyho, ale jeho volej minul pravú žrď Lukáčovej brány.

Už o minútu spálil ďalšiu tutovku domácich Piroska, keď prenikol za obranu Tatrana, avšak jeho prudkú strelu bravúrne vyškriabal na rohový kop brankár Prešova.

V 25.minúte vytiahol opäť bravúrny zákrok Lukáč, keď na bránkovej čiare vychytal hlavičku Kozlovského. Domáci gólman tak držal Tatran nad vodou.

Už o tri minúty bol faulovaný v pokutovom území Lády a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Peter Petráš, ale jeho strelu vyrazil Lukáč iba pred seba, kde sa k strele dostal opäť Petráš a bombou otvoril skóre stretnutia 1:0.

Petržalka pokračovala v svižnom kombinačnom futbale aj naďalej a bolo radosť sa na jej hráčov pozerať.

Najlepší výkon sezóny

Aj do druhého polčasu vstúpili aktívne domáci hráči. V 48.minúte skvelým zákrokom zmaril šancu Petržalky Petko a o minútu Turčák z 20.metrov nastrelil pravú žrď Lukáčovej brány.

V 57.minúte sa dostali do šance aj hráči Prešova, keď sa bravúrnym zákrokom predviedol Valach po Leškovej strele spoza šestnástky.

Prečítajte si tiež: Šance Tatrana pochovali vlastné chyby v závere Čítajte

Vzápätí po rohovom kope sa dožadovali zeleno-bieli oprávnene pokutového kopu po ruke domáceho hráča, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá.

Prešovskí hráči sa osmelili a začali sa viac tlačiť pred bránu Petržalky, čo bolo pre zápas pozitívne a diváci mohli sledovať kvalitné stretnutie.

Tutovú šancu na vyrovnanie mal na kopačke v 69. minúte Dzurík, keď jeho strela z 20 metrov skončila na spojnici Valachovej brány. Tatran bol aktívnejší a konečne hral bez nejakého rešpektu.

V 81.minúte rohový kop našiel Luberdu, ktorý to skúšal nádhernými nožničkami, ale obrana domácich jeho pokus odvrátila. Tatran v druhom polčase predvádzal najlepší výkon tejto sezóny, ale nie a nie dať gól.

V 85. minúte sa Tatran konečne dočkal. Na priamy kop si najvyššie vyskočil Špilár a zaslúžene vyrovnal na 1:1.

V závere sa Prešovčania nestiahli a nechceli brániť, ale pokračovali v hre, ktorá ich zdobila v druhom polčase. Nečudo, že si vyslúžili od domácich divákov potlesk.

Hlasy po zápase

Peter Petráš (FC Petržalka): „Zápas bol veľmi dobrý. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom, ale nevyužili svoje šance na skórovanie. Aj keď sme dali gól, mohlo byť ešte viac. Tatran v druhom polčase dominoval a zaslúžene vyrovnal. My sme prestali hrať svoju hru a Prešovčania sa dostali na koňa. My sme stratili dva body kvôli zbabranému druhému polčasu.“

Martin Luberda (1. FC Tatran Prešov): „Bod poteší i nepoteší. Mohli byť aj tri, za ten druhý polčas by sme si ich zaslúžili. Petržalka sa nedostala ani za polovicu. Ale chvalabohu aspoň za ten bod. V prvom polčase išli do toho Petržalčania ostrejšie, všade boli skôr, boli rýchlejší na lopte, zápasili sme s tým. Paťo chytil zopár dobrých striel. Niečo sme si povedali v šatni a dali sme sa dokopy.“

Jakub Bartek (1. FC Tatran Prešov): „Bol to veľmi dobrý zápas, bod z neho poteší. Prvý polčas sme boli zakríknutí, prehrávali sme súboje, súper na nás vybehol, po spornej penalte dali gól. Cez polčas sme si v kabíne povedali, čo musíme zmeniť, Viac sme začali napádať súpera, tlačiť ho kolmými prihrávkami dopredu a po stranách. Mali sme šance, dali sme gól, mohlo to skončiť aj troma bodmi pre nás... Od takéhoto výkonu sa treba odraziť a podávať ešte lepšie výkony.“

Anton Mišovec (tréner 1. FC Tatran Prešov): „Z pohľadu vývoja zápasu je remíza spravodlivá. Súper bol lepší v prvom polčase, mal šance. Mal viac z hry, rýchlu prechodovú fázu, tak sme na to museli zareagovať a niečo zmeniť. Za druhý polčas rád pochválim našich hráčov, bol to úplne iný futbal. Kompaktnejší, súbojovejší, vytvárali sme si šance. Dzurík mal krásnu strelu, Luberda nožničky. Boli to krásne momenty, ktoré zápas oživili a ľuďom sa to páčilo. Pomohli nám striedania. Neviem prečo boli rozdielne polčasy, či tým, že sme si museli zvyknúť na umelý trávnik alebo kvalitou súpera a tempom hry. Keby sme hrali v druhom polčase ako v prvom, tak dostaneme dva, tri góly a ideme odtiaľ ako spráskaní psy. Bod prijímame s pokorou.“