Streda, 3. jún, 2020 | Meniny má KarolínaKrížovkyKrížovky

Volejbalistky Prešova prehrali v Pezinku vyhratý zápas

Fanúšik aby skolaboval. Stačil jediný bod.

Domáce volejbalistky sa radovali z "darovaného" víťazstva.Domáce volejbalistky sa radovali z "darovaného" víťazstva. (Zdroj: IL. FOTO: FACEBOOK/VTC PEZINOK)

PEZINOK/PREŠOV. Volejbalistky VK Eperia Prešov cestovali v druhom kole extraligy na horúcu pôdu do Pezinka. Po domácej prehre s Kežmarkom si chceli napraviť chuť.

Po dvoch setoch bol stav 2:0 v prospech Prešovčaniek.

Prečítajte si tiež: Prešovské volejbalistky nestačili v derby na Kežmarok Čítajte

V treťom sete za stavu 6:2 pre Eperiu nastal nepochopiteľný zlom a dievčatá prestali hrať to, čo bolo úspechom v prvých dvoch setoch.

To by nebolo nič výnimočné, ale to čo predviedli v piatom sete, to je na zamyslenie.

Fanúšik aby skolaboval. V rozhodujúcom sete vyhrávali Prešovčanky 14:9 a delil ich od víťazstva jeden bod. Nestalo sa...

Prešovčanky prehrali.

Minimálne je to na zamyslenie, ale s tým sa musia popasovať v klube a fanúšik môže len polemizovať. Je všetko košér? Možno áno a bol to proste len „zápas blbec“.

Prečítajte si tiež: František Bočkay: Ak vyhráme s Kežmarkom, tak zjem banán Čítajte

Na začiatku prvého setu sa Eperia len hľadala. V úvode domáce viedli 4:0 a 8:2. Po úspešných útokoch a chybách Pezinku na podaní ale vyrovnala stav na 9:9. Prešovčanky boli lepším družstvom a prvý set zvládli 25:21.

V druhom sete to bola paráda v podaní Eperie. Po celý set držali opraty pevne rukách a domáci Pezinok nepustili k ničomu vážnemu 21:25.

Do tretieho dejstva vstúpili východniarky aktívne a stav 6:2 v ich prospech im akoby uškodil. Prestali hrať hru, ktorá ich zdobila v prvých dvoch setoch.

Nakoniec domáci Pezinok vyhral tretí set a zaslúžene 25:18. V štvrtom sete sa obe družstvá ťahali o každý bod, ale úspešnejší bol domáci Pezinok 25:22.

V rozhodujúcom tajbrejku to mali hráčky z Prešova dobré rozohraté. Vyhrávali 3:1, 5:2, 12:8 a dokonca 14:9. Napokon to ale z neznámych príčin nezvládli a prehrali 16:14.

Hlasy po zápase

Eva Koseková, trénerka Pezinka: "Prvé dva sety sme nedodržiavali taktické pokyny v obrane na sieti ani v útoku. V treťom a štvrtom sete sme si pomohli dobrým taktickým podaním a následne obranou na bloku a v poli. Dohrávali sme lopty agresívne v útoku (Jelínková a Písečná). V piatom sete sme nezačali dobre, ale za stavu 10:14 sa nám podaril dokonalý obrat, keď hráčky takticky zvládli pri podaní Jelínkovej obranu na sieti a následne dohrávanie v útoku. V treťom, štvrtom a piatom sete si diváci určite prišli na svoje. Podali sme kolektívny výkon a dievčatám gratulujem."

František Bočkay, tréner Prešova: "Ťažko hodnotiť zápas, z ktorého sme si mali po výkone v prvých dvoch setoch odniesť tri body. Pezinok nehral zle, nám však vychádzalo veľa situácií po obrane, s ktorými sme doteraz mali problémy. Aj takticky sme zápas zvládali veľmi dobre. Potom nastali situácie, ktoré síce majú racionálne vysvetlenie, no nesmú sa opakovať . Najmä nie v tíme, ktorý má od trénovaných toľko hodín, koľko má. Väčšinu zápasu sme dobre prihrávali, ale vyskytli sa fázy v ktorých nie. Najmä v koncovke piateho setu sme urobili opäť tri chyby na prihrávke. Zariskoval som a následne naša nerozhodnosť nás stála víťazstvo. Viac ako tri sety to bol veľmi kvalitný volejbal, súper hral v rozhodujúcich momentoch odvážnejšie a obetavejšie."