BARDEJOV. Pre voľby poslancov mestského zastupiteľstva 10. novembra 2018 zaregistrovala miestna volebná komisia v Bardejove v deviatich volebných obvodoch týchto 89 kandidátov.
VOLEBNÝ OBVOD Č. 1 – VOLIA SA 4 POSLANCI¶
Okrsky 1 až 5, 4 807 obyvateľov, 1 202 obyvateľov na 1 poslanca – ulice Ťačevská, Kuzmányho, Jiráskova, Komenského, Puškinova, Sv. Jakuba, Mihaľov, Bezručova
1. Ladislav Arendáč, Ing., 57 r., správca vlečky – SZČO, Kresťanskodemokratické hnutie
2. Miroslav Bejda, 55 r., technik, Smer – sociálna demokracia
3. Mária Ferková, Ing., 48 r., štátny zamestnanec, nezávislá kandidátka
4. Róbert Geci, Mgr., 28 r., administratívny pracovník, nezávislý kandidát
5. Michal Hanko, Bc., 36 r., poradca klienta VšZP, a. s., nezávislý kandidát
6. Igor Hlaď, 42 r., obchodný zástupca, NAJ – nezávislosť a jednota
7. Slavomír Krok, Mgr., 43 r., učiteľ, Slovenská národná strana
8. Ján Maník, PhDr.,PaeDr.,PhD., 42 r., odborný radca, nezávislý kandidát
9. Tomáš Molčan, PhDr., 32 r. učiteľ, nezávislý kandidát
10. Marek Ondavský, 44 r., SZČO, nezávislý kandidát
11. Peter Petruš, Ing., 55 r., riaditeľ nemocnice, nezávislý kandidát
12. Viliam Potanovič, Ing., 57 r., riaditeľ Sociálnej poisťovne, Smer – sociálna demokracia
13. Mikuláš Prokop, Mgr., 29 r., obchodný manažér, Sloboda a solidarita
14. Zuzana Snaková, 33 r., živnostník, Sloboda a solidarita
15. Marcel Tribus, RNDr., 67 r., riaditeľ školy, Smer – sociálna demokracia
VOLEBNÝ OBVOD Č. 2 – VOLÍ SA 5 POSLANCOV¶
Okrsky 6 až 11, 5 572 obyvateľov, 5 poslanci, 1 114 obyvateľov na 1 poslanca – ulice Komenského, Sázavského, Ťačevská, Gorlická, Partizánska, Wolkerova, Cintorínska, Mlynská, Moyzesova, Gorkého, Jiráskova
1. Ľubomír Augustinský, 47 r., SZČO, Sloboda a solidarita
2. Pavol Bicák, Mgr., 40 r., rozpočtár, Kresťanskodemokratické hnutie
3. Ľudovít Billý, DiSart., 42 r., učiteľ, Kresťanskodemokratické hnutie
4. Vladimír Ducár, Ing., 29 r., SZČO, Slovenská národná strana
5. Andrej Havrilla, MUDr., 61 r., lekár, Smer – sociálna demokracia
6. Miloš Holoda, 44 r., SZČO, Národná koalícia
7. Miron Host, 72 r., dôchodca, Strana občianskej ľavice
8. Peter Hudák, Mgr.,PhDr., 32 rokov, prednosta OcÚ, správca synagógy, KDH
9. Slavomír Hudák, 52 r., kostolník, Kresťanskodemokratické hnutie
10. Eva Hudáková, JUDr., 63 r., advokátka, nezávislá kandidátka
11. Slavomír Katušin, 48 r., SZČO, Sloboda a solidarita
12. Marián Kormoš, 37 r., manažér, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
13. Mária Nováková, Ing., Mgr., 47 r., koordinátor, Most – Híd
14. Peter Simko, Ing., 48 r., stredoškolský učiteľ, Smer – sociálna demokracia
15. Erik Slimák, Mgr., 42 r., samostatný radca, Most – Híd
16. Erik Sokoli, Mgr., 41 r., sociálny pracovník, Smer – sociálna demokracia
17. Ľubomír Šesták, Mgr., 39 r., sociálny pracovník, Slovenská národná strana
18. Jaroslav Terpitko, Bc.,DiS.art., 46 r., učiteľ, nezávislý kandidát
VOLEBNÝ OBVOD Č. 3 – VOLIA SA 2 POSLANCI¶
Okrsky 12 až 13, 2 653 obyvateľov, 2 poslanci, 1 327 obyvateľov na 1 poslanca – ulice Pod Papierňou, Gutgesselova, Homolkova, Chyzerova, Jána Botu, Mikulovská, Sládkovičova, Partizánska
1. Anton Duchnovský, PhDr., 42 r., administratívny pracovník, nezávislý kandidát
2. Ján Jakub, Ing., 63 r., SZČO, nezávislý kandidát
3. Jozef Križanovský, 50 r., strojník, Sme rodina – Boris Kollár
4. František Kučmina, 54 r., robotník, Kresťanskodemokratické hnutie
5. Stanislav Soroka, Bc., 41 r., podnikateľ, nezávislý kandidát
6. Július Zbyňovský, MUDr., 63 r., lekár, nezávislý kandidát
VOLEBNÝ OBVOD Č. 4 – VOLIA SA 4 POSLANCI¶
Okrsky 14 až 17, 3 986 obyvateľov, 4 poslanci, 997 obyvateľov na 1 poslanca – ulice Fučíkova, T. Ševčenku, 29 augusta, B.S.Timravy, Štefánikova, Nábrežná, Dlhý rad, Hurbanova, Nový sad, Českej Lípy, Jesenského, Kellerova, Přerovská, Slovenská, Družstevná, Štefánikova, Andraščíkova, Partizánska
1. Juraj Bochňa, Mgr. art., ArtD, 38 r., riaditeľ HOS, nezávislý kandidát
2. Martin Ceľuch, Ing., 41 r., SZČO, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
3. Martin Demský, Mgr., 39 r., učiteľ, Kresťanskodemokratické hnutie
4. Ján Fotta, MUDr., 64 r., lekár, Kresťanskodemokratické hnutie
5. Miroslav Mydlo, 57 r., majster, Strana občianskej ľavice
6. Vladislav Novák, 44 r., šachový tréner mládeže, nezávislý kandidát
7. Anna Petričová, Mgr., 76 r., krajská predsedníčka JDS, Smer – sociálna demokracia
8. Milan Ján Pilip, Mgr., 38 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát
9. Ivan Savčák, JUDr., 39 r., advokát, Smer – sociálna demokracia
10. Vladimír Savčinský, RNDr., 55 r., stredoškolský učiteľ, nezávislý kandidát
11. Ľuboš Smelý, Mgr., Ing., 38 r., ekonóm, Smer – sociálna demokracia
12. Alexander Šoth, Ing., 31 r., ekonóm, Smer – sociálna demokracia
13. Jaromír Zdziebko, 38 r., SZČO, nezávislý kandidát
VOLEBNÝ OBVOD Č. 5 – VOLIA SA 2 POSLANCI¶
Okrsky 18, 26 až 27, 4 065 obyvateľov, 2 poslanci, 2 033 obyvateľov na 1 poslanca – ulice Baštová, Fraňa Kráľa, Františkánov, Gróner, Hviezdoslavova, Kacvinského, Kláštorská, Kpt. Nálepku, Krátky rad, Miškovského, Na hradbách, Námestie SNP, Pod Brehom, Pod Kalváriou, Pod lipkou, Pod Šibeňou horou, Postajok, Poštová, Radničné námestie, Rhodyho, Starý blich, Stöcklova, Šiancová, Veterná, Poštárka, Mičkova, Bardejovská zábava
1. Viliam Antony, Ing., 63 r., dôchodca, Národná koalícia
2. Ľubomír Dudinský, JUDr., 64 r., sociálny pracovník, nezávislý kandidát
3. Pavol Gmitter, Ing., 55 r., technik, Spolu – občianska demokracia
4. Marek Hudák, Ing., 23 r., produktový manažér, Kresťanskodemokratické hnutie
5. Martin Jutka, Mgr., 37 r., sociálny pracovník, Smer – sociálna demokracia
6. Lenka Petrušová, Mgr., 33 r., nezamestnaná, nezávislá kandidátka
7. Oliver Polyák, PhDr., 30 r., ekonóm, nezávislý kandidát
8. Martin Sisák, Mgr., 46 r., učiteľ, Progresívne Slovensko
9. Cyril Šatánek, 60 r., stavebný technik, nezávislý kandidát
10. Martin Šmilňák, Mgr., 45 r., riaditeľ Cirkevnej spojenej školy, KDH
11. Marián Tiliščák, Mgr., 57 r., SZČO, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
VOLEBNÝ OBVOD Č. 6 – VOLIA SA 2 POSLANCI
Okrsky 19 až 21, 2 028 obyvateľov, 2 poslanci, 1 014 obyvateľov na 1 poslanca – ulice 9. mája, Bernolákova, Janka Matušku, Kukorelliho, Kukučínova, Kúpeľná, Kutuzovova, Ľ. Štúra, M. Benku, Pod Vinbargom, Sama Chalupku, Toplianska, B. Kúpele, Duklianska, Pri Štepnici, Tehelná, Jána Kalinčiaka
1. Bohuš Čepiga, PhDr., PhD, 45 r., špecializovaný sociálny poradca, Národná koalícia
2. Miloš Dvorský, Ing., 45 r., manažér logistiky, nezávislý kandidát
3. Adam Dzamba, Ing., 38 r., architekt, Sloboda a solidarita
4. Štefan Eller, Ing., 68 r., ekonóm, Smer – sociálna demokracia
5. Peter Choma, Ing., 40 r., realitný maklér, nezávislý kandidát
6. Maroš Micenko, Ing., 42 r., obchodný manažér, Nova
7. Ladislav Olejár, Ing., 51 r., pracovník verejnej správy, Smer – sociálna demokracia
8. Jozef Sorád, Mgr., 57 r., školská správa, Sme rodina – Boris Kollár
9. Eliáš Soroka, 61 r., dôchodca, nezávislý kandidát
10. Ľuboslav Velgos, 44 r., živnostník, nezávislý kandidát
VOLEBNÝ OBVOD Č. 7 – VOLIA SA 4 POSLANCI
Okrsky 22 až 25, 5 060 obyvateľov, 4 poslanci, 1 490 obyvateľov na 1 poslanca – ulica J. Grešáka, Námestie Svätej rodiny, Námestie armádneho generála L. Svobodu, ulice L. Novomeského, J. Švermu, A. Svianteka
1. Rastislav Feciľák, Ing., 37 r., podnikateľ, Slovenská národná strana
2. Marek Gmitter, Mgr., 45 r., sociálny pracovník, Smer – sociálna demokracia
3. Ondrej Katuška, Bc., 28 r., technik BOZP, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
4. Jozef Kukulský, 48 r., živnostník, Smer – sociálna demokracia
5. Veronika Marková, Mgr., 59 r., pedagóg, Kresťanskodemokratické hnutie
6. Lukáš Ondeček, Ing., 30 r., projektový manažér, Kresťanskodemokratické hnutie
7. Jozef Pasternák, 58 r., technik, Smer – sociálna demokracia
8. Dávid Soroka, 25 r., hoteliér, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
9. Alexander Starinský, Mgr., 28 r., regionálny zástupca, nezávislý kandidát
10. Martina Steranková, Mgr., 47 r., učiteľka MŠ, Slovenská národná strana
11. František Tkáč, Mgr., 54 r., pedagóg – ergoterapeut, Kresťanskodemokratické hnutie
12. Peter Ždiľa, 36 r., správca objektu, Smer – sociálna demokracia
VOLEBNÝ OBVOD Č. 8 – VOLÍ SA 1 POSLANEC¶
Okrsok 28, 1 662 obyvateľov, 1 poslanec – Dlhá Lúka
1. Stanislav Jurčišin, Ing., 65 r., technik, Smer – sociálna demokracia
2. Marek Šimco, 45 r., učiteľ, Kresťanskodemokratické hnutie
VOLEBNÝ OBVOD Č. 9 – VOLÍ SA 1 POSLANEC
Okrsok 29, 1 595 obyvateľov, 1 poslanec – Bardejovská Nová Ves
1. Jaroslav Fignár, Ing., 57 r., vyšetrovateľ leteckých nehôd, Spolu – občianska demokracia
2. Pavol Goriščák, Mgr., 36 r., podnikateľ, Slovenská národná strana