Piatok, 7. máj, 2021 | Meniny má MonikaKrížovkyKrížovky

Partizán aj Milénium len s remízou

Ako sa darilo futbalovým klubom horného Šariša.

Dubnica (v modrom) hostila doma ďalší tím z východu.Dubnica (v modrom) hostila doma ďalší tím z východu. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

BARDEJOV. V 2. futbalovej lige Bardejov remizoval na Považí a Bardejovská Nová Ves v 3. lige získala len bod na Gemeri.

Prečítajte si tiež: Región Šariša: Kompletný výsledkový servis Čítajte

Obom tímom však bliká koncové červené svetielko oboch súťaží. Pri Váhu sa Partizán usiloval na ihrisku nováčika súťaže o dobrý výsledok. Veď vminulej sezóne sa zachránil v hodine dvanástej. Ani po desiatom kole druhej najvyššej súťaže sa však Hornošarišanom nedarí opustiť štvoricu posledných klubov.

Zabudli vyhrávať, čo dokumentuje štatistika posledných piatich zápasov. Ani raz naplno nebodovali. V špičke strelcov súťaže chýbajú. Aj keď Dupkala, Milunovič, Rošev a Staško dali po dva góly, je to veľmi slabá vizitka.

Na Považí sa blýskalo

V Dubnici nad Váhom sa lámal výsledok v koncovke. Desať minút pred koncom domáci využili ponúknutú príležitosť a išli do vedenia gólom druhého najlepšieho strelca súťaže Vujoševiča. Keďže kanonierom Partizána zvlhol pušný prach, vyrovnanie na konečných 1:1 zabezpečil aktívny obranca Balunek. No k trom bodom chýbalo aj šťastie.

Tréner Partizána Jozef Daňko je aj s týmto výsledkom spokojný.

Prečítajte si tiež: Prešov zdolal vo východniarskom derby Trebišov Čítajte

„Bol to nervózny zápas, viac o bojovnosti. Domáci mali viac šancí, mohli skórovať. Začiatok sa nám nie veľmi vydaril. Hralo sa v strede ihriska. Desať minút pred koncom to naše zadné rady nezvládli a prehrávali sme. Potom sa stiahli a zázrakom prišla pekná akcia z ktorej Belunek vyrovnával. Mohli sme aj vyhrať, lebo v 90. minúte mal dobrú príležitosť Santos. Sme radi aj za bod. Chýbajú nám zranení hráči, boli sme len trinásti. Grohoľ, Katona, Horodník, Staško, Sarki potrebujú čas na doliečenie zranení. Potrebujeme sa pripraviť na Banskú Bystricu doma v sobotu. Na hrote to nie je tak, ako by sme si predstavovali, aj keď sa Milunovič snaží. Čakali sme od neho góly. V obrane sú mladí hráči. Dnes sme vynechali Šuľu. Berežný s Lukáčom si ale splnili úlohu. Nespravili také taktické chyby ako v predošlých zápasoch.“

Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko – Rošev, Barežný, Lukáč, Belunek, Dupkala, Stachura (46. Santos), Siwahla, Lipták, Haladej (70. Dybala), Milunovič.

Aj na Gemeri len bod

Vo Východnej skupine 3. ligy na štadióne MŠK Gelnica domáci nováčik súťaže Mária Huta remizovala s Bardejovskou Novou Vsou 2:2.

Domáci išli do vedenia z pokutového kopu gólom Labuna. Ešte do prestávky Piľár vyrovnával a dokonca Kendra v 75. minúte poslal ŠK Milénium do vedenia. Zápas sa predsa len skončil remízou po góle Korneckého desať minút pred záverečným hvizdom.

ŠK Milénium 2000: Mašlej – Kyjak, Tuch, Kendra, Piter-Pangrác, Šott, Babej, Š. Stachura, Sosňák, Vasiliak, Piľar.

1. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
  2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  3. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  4. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  9. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 384
  9. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 7 226
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 7 065

Hlavné správy z MY Šariš

Ilustračná fotografia.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) plne podporuje snahy slovenských pekárov, aby poslanci Národnej rady SR zachovali súčasné lehoty splatnosti faktúr.

7 h
Cestovanie na východe Slovenska má zjednotiť integrovaný dopravný systém.

PSK zavádza prestupné a predplatné lístky.

6. máj
Hádzanári Tatrana Prešov nezvládli druhý zápas proti srbskému súperovi.

Prešovčania v druhom osemfinále podľahli súperovi o päť gólov.

6. máj

Čo hovorí olympijský víťaz na očkovanie športovcov a politické napätie okolo letnej olympiády? Pozrite/vypočujte si zaujímavý rozhovor.