Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Partizán aj Milénium len s remízou

Ako sa darilo futbalovým klubom horného Šariša.

Dubnica (v modrom) hostila doma ďalší tím z východu.Dubnica (v modrom) hostila doma ďalší tím z východu.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

BARDEJOV. V 2. futbalovej lige Bardejov remizoval na Považí a Bardejovská Nová Ves v 3. lige získala len bod na Gemeri.

Prečítajte si tiež: Región Šariša: Kompletný výsledkový servis Čítajte

Obom tímom však bliká koncové červené svetielko oboch súťaží. Pri Váhu sa Partizán usiloval na ihrisku nováčika súťaže o dobrý výsledok. Veď vminulej sezóne sa zachránil v hodine dvanástej. Ani po desiatom kole druhej najvyššej súťaže sa však Hornošarišanom nedarí opustiť štvoricu posledných klubov.

Zabudli vyhrávať, čo dokumentuje štatistika posledných piatich zápasov. Ani raz naplno nebodovali. V špičke strelcov súťaže chýbajú. Aj keď Dupkala, Milunovič, Rošev a Staško dali po dva góly, je to veľmi slabá vizitka.

Na Považí sa blýskalo

V Dubnici nad Váhom sa lámal výsledok v koncovke. Desať minút pred koncom domáci využili ponúknutú príležitosť a išli do vedenia gólom druhého najlepšieho strelca súťaže Vujoševiča. Keďže kanonierom Partizána zvlhol pušný prach, vyrovnanie na konečných 1:1 zabezpečil aktívny obranca Balunek. No k trom bodom chýbalo aj šťastie.

Tréner Partizána Jozef Daňko je aj s týmto výsledkom spokojný.

Prečítajte si tiež: Prešov zdolal vo východniarskom derby Trebišov Čítajte

„Bol to nervózny zápas, viac o bojovnosti. Domáci mali viac šancí, mohli skórovať. Začiatok sa nám nie veľmi vydaril. Hralo sa v strede ihriska. Desať minút pred koncom to naše zadné rady nezvládli a prehrávali sme. Potom sa stiahli a zázrakom prišla pekná akcia z ktorej Belunek vyrovnával. Mohli sme aj vyhrať, lebo v 90. minúte mal dobrú príležitosť Santos. Sme radi aj za bod. Chýbajú nám zranení hráči, boli sme len trinásti. Grohoľ, Katona, Horodník, Staško, Sarki potrebujú čas na doliečenie zranení. Potrebujeme sa pripraviť na Banskú Bystricu doma v sobotu. Na hrote to nie je tak, ako by sme si predstavovali, aj keď sa Milunovič snaží. Čakali sme od neho góly. V obrane sú mladí hráči. Dnes sme vynechali Šuľu. Berežný s Lukáčom si ale splnili úlohu. Nespravili také taktické chyby ako v predošlých zápasoch.“

Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko – Rošev, Barežný, Lukáč, Belunek, Dupkala, Stachura (46. Santos), Siwahla, Lipták, Haladej (70. Dybala), Milunovič.

Aj na Gemeri len bod

Vo Východnej skupine 3. ligy na štadióne MŠK Gelnica domáci nováčik súťaže Mária Huta remizovala s Bardejovskou Novou Vsou 2:2.

Domáci išli do vedenia z pokutového kopu gólom Labuna. Ešte do prestávky Piľár vyrovnával a dokonca Kendra v 75. minúte poslal ŠK Milénium do vedenia. Zápas sa predsa len skončil remízou po góle Korneckého desať minút pred záverečným hvizdom.

ŠK Milénium 2000: Mašlej – Kyjak, Tuch, Kendra, Piter-Pangrác, Šott, Babej, Š. Stachura, Sosňák, Vasiliak, Piľar.